Brytyjskie Komatsu ma już 25 lat

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: aveex

Czytano: 463 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 356 | Data: 06.09.12 | 0 komentarzy400 pracowników, 15 typów maszyn z tego prawie 80 procent trafia na eksport do rożnych krajów Europy i północnej Afryki. To sukces 25-letniej działalności na rynku brytyjskiego Komatsu.


WB97S_5_01_.JPG

Japońska firma Komatsu działa na rynku brytyjskim już 25 lat. W 1987 roku książę Walii dokonał uroczystego otwarcia fabryki. Firma produkująca maszyny budowlane, górnicze i rolnicze na początku swojej działalności otrzymała wsparcie od lokalnych władz. Obecnie Komatsu UK wspiera lokalne inicjatywy.

400 osób pracuje na sukces brytyjskiego Komastu

Podczas 25 lat działalności firmie udało się zatrudnić 400 osób, który w tym czasie wyprodukował 59 tysięcy maszyn i osiągnęła łączny obrót w wysokości ponad 4,8 € mld euro, co ma ogromne znaczenie dla gospodarki regionu. Zdaniem Ohashi, dyrektora zarządzającego i prezesa Komatsu,  to wszystko nie byłoby możliwe bez zgranego zespołu, Gateshead Council oraz brytyjskiego Departamentowi Handlu i Inwestycji. – Wszyscy możemy spojrzeć z dumą na to co osiągnęło Komatsu w ostatnich latach.  Pozwoliło to nam na zbudowanie znakomitych fundamentów dla naszej przyszłości. Dlatego będziemy nadal inwestować w brytyjską placówkę, naszych pracowników i lokalną społeczność – podkreśla Ohashi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Firma Komatsu istnieje na rynku prawie 100 lat,powstała w japońskiej miejscowości Ishikawa. Początki jej działalności były związane z produkcją stali i specjalistycznych pras do blachy. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystano przy budowie maszyn.  

Stale poszerzany zakres produkcji oraz rozwój eksportu i coraz większe zapotrzebowanie na maszyny budowlane skłoniły koncern do uruchomienia nowych fabryk, również poza Japonią. Obecnie Komatsu Ltd. z siedzibą główną w Tokio należy do Komatsu Group, która obejmuje jeszcze 183 innych podmiotów i zatrudnia łącznie ponad 38 tys. pracowników. Podział obowiązków uległ niewielkiej zmianie: Komatsu Ltd. zajmuje się produkcją maszyn budowlanych, górniczych i przemysłowych, w pozostałych zakładach powstają m.in. maszyny leśne, wózki widłowe, osprzęt do maszyn roboczych, prasy hydrauliczne, obrabiarki CNC, maszyny do cięcia laserem, a nawet pojazdy wojskowe i elektronika precyzyjna. Oprócz Japonii, fabryki Komatsu Group znajdują się w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Szwecji, Norwegii, Rosji, Indonezji, Tajlandii, Indiach oraz Chinach.
Podpis

Agencja Bandera


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.