Igłofiltry - sprawdzona technologia odwodnienia terenu.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 466 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 288 | Data: 11.06.13 | 0 komentarzyPrzygotowanie terenu pod inwestycji to dość duże wyzwanie dla każdej firmy budowlanej, a w szczególności, kiedy budynek jest sporych wielkości a grunt pod fundamenty jest mocno nawodniony.


W takim przypadku najbardziej pomocne okazuja się igłofiltry, które służą do odwadniania gleby. Budowa instalacji odwodnieniowej, której częścią są igłofiltry opiera się na funkcjonowaniu kolektora odsysającego nadmiar cieczy oraz pompy. Dzięki temu osuszanie terenów pod zabudowę staje się bardzo proste i pozwala na redukcję poziomu wód gruntowych czasowo lub całkowicie.

Nowoczesne technologie budowlane pozwalają na przekształcanie zastanego terenu w teren doskonały do prowadzenia inwestycji. Dla inżynierów nie powinno mieć większego znaczenia, czy wskazany teren jest płaski czy pagórkowaty oraz jaki jest poziom jego wód gruntowych. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych technologii takich jak igłofiltry, rzeczywiste staje się na odwodnienie terenu nawet o dość wysokim poziomie wód. Technologia ta jest niezwykle efektywna i bardzo prosta w użyciu. W porównaniu z pompowaniem cieczy bezpośrednio z wykopu pozwala na wykonywanie prac nawet w przypadku przemijających obfitych opadów deszczu. Wśród licznych zastosowań tego sprzętu znajduje się również uzyskiwanie wody do celów ogrodniczych.


Wysoki poziom wód w niższych poziomach gruntu może poważnie skomplikować prowadzenie prac inwestycyjnych. Na szczęście istnieje wiele firm, które prponują firmą budowlanym wynajem igłofiltrów, które służą do osuszania obszaru pod zabudowę. Wynajem odbywa się na bardzo korzystnych warunkach i pozwala na wykonanie wszystkich potrzebnych działań na wyselekcjonowanym obszarze. Zakup własnego sprzętu mógłby okazać się zbędnym wydatkiem dla inwestora, w szczególności gdy igłofiltry nie będą mu w przyszłości potrzebne. Liczba ofert na rynku jest znaczna i bez problemu odszukamy tą, która umożliwi nam zbilansować budżet budowy.

Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.