Instalacje w nowym domu.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 901 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 263 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzyPodczas budowy domu każdy z nas stara się, by zachowana została odpowiednia kolejność prowadzonych prac. Wiadomo, że najpierw muszą powstać fundamenty i ściany budynku, a dopiero potem można przystąpić do wykonania niezbędnych instalacji.


Oczywiście dobrze jest peszle prowadzące instalację elektryczną umieścić pod tynkiem, czy nawet w ścianach, co zapobiegnie rozmaitym uszkodzeniom. Jeśli jednak zdecydujemy się na ten wariant, nie powinniśmy nawet na chwilę pozostawić samej ekipy budującej nasz dom.

Inwestor musi doskonale wiedzieć, jak biegną wszelkie przewody i rury w ścianach i podłogach. Pozwoli mu to na uniknięcie przypadkowego uszkodzenia instalacji na przykład w trakcie wieszania obrazka na ścianie, czy też przytwierdzania listwy podłogowej. Natrafienie w ten sposób na rury czy kable jest bardzo prawdopodobne i wiązać się może z rozkuwaniem podłogi czy ściany w celu naprawy cieknącej rury centralnego ogrzewania czy przerwanego przewodu elektrycznego.

Artykuły instalacyjne warto kupować samemu np. w hurtowni elektrycznej. Oczywiście można zlecić ich kupno wykonawcom, ale wyniesie nas to drożej, nawet po uwzględnieniu rabatów, które instalatorom oferują sklepy z tego typu asortymentem. Będziemy mieli też wgląd w rzeczywiste zużycie zakupionych materiałów i możliwość ich zwrotu w przypadku, kiedy zostaną nam zbędne elementy. Instalatorom z reguły bardzo ciężko przychodzi rozliczanie się z rachunków uzyskanych ze sklepu. Warto pamiętać, że wszelkie rurki, złączki i kolanka mają niedużą cenę jednostkową, natomiast całościowo generują niemały koszt, a na tym najbardziej lubią zarabiać nieuczciwi wykonawcy.

Pamietajmy, że od zakupionych przez nas artykułów instalacyjnych ich trwałości i niezawodności zależy między innymi bezpieczeństwo naszej rodziny w naszym nowym domu. Nie warto na nich oszczędzać.
Podpis

Hurtownia elektryczna ELEKTRO-HURT - niezbędne elementy instalacji elektrycznej


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.