Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mrbean

Czytano: 427 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 372 | Data: 14.08.13 | 0 komentarzyCzy zastanawiałeś/aś się kiedyś przed przystąpieniem do budowy własnego domu od czego zależy cena projektu? Czemu jedne projekty są droższe a inne tańsze? Od czego to wszystko zależy? I jak wybrać projekt domu? Sporo pytań jak na jeden raz. Jednak warto na część z nich udzielić wyjaśnień.


Na początek trzeba opowiedzieć o błędzie, który można by rzec będzie niewybaczalny i może okazać się katastrofalny w przyszłości. Nigdy nie należy oszczędzać i decydować sie nie nieprofesjonalny i tani projekt domu. Po czym taki rozpoznać? Jeśli brakuje w całej dokumentacji (wszak projekt to nie tylko same rzuty bryły i domu) różnych szkiców, rysunków i dokładnej charakterystyki. Nie można pozwolić by w kupionym projekcie zabrakło informacji dotyczących np. materiałów budowlanych z których mają być wykończone kolejne etapy prac. Jeśli zdecydujemy się na tani projekt bez takich informacji później okaże się, że musimy samodzielnie wybrać i zdecydować np. o izolacji, którą mamy zastosować. Albo o oknach, które będą potrzebne. A co w przypadku jeśli projekt domu ma być domem energooszczędnym? Czy będziemy wiedzieć, które okna spełnią odpowiednią normę a które nie? W takim przypadku wszelkie błędy i problemy pozostaną na nas.

Oczywiście może się zdarzyć, że znana pracownia (jak choćby: http://projekty.muratordom.pl) czy też profesjonalny architekt akurat wykona dla nas dobry i szczegółowy projekt w stosunkowo atrakcyjnej cenie jednak chyba nikt nie chce by za projekt naszego przyszłego domu wział się początkujący student architektury za 1/2 ceny?

Co warto wiedzieć jeszcze o projekcie? Oczywiście powinien być on dopasowany do naszej rodziny i zasobności portfela. Czyli nie za duży nie za mały. Jego wygląd i bryła zależy od nas i pomysłowości architekta. Naturalnie jeśli mamy własną wizję domu można zainwestować w projekt na zamówienie jednak koszt takiego projektu jest znacznie większy od gotowych projektów. Warto dodać, że nawet gotowe projekty domów można dostoswać do potrzeb każdego. Wszystko oczywiście również musi być dostosowane do warunków zabudowy, działki oraz jej otoczenia. Projekt powinien być przygotowany do jej długości, szerokości, wzniesień, różnic poziomów a także umiejscowiony odpowiednio do kierunków geograficznych by światło padało i doświetlało pomieszczenia z prawidłowej strony.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.