Zaprojektuj dom swoich marzeń

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: seology

Czytano: 493 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 303 | Data: 26.06.12 | 0 komentarzyPiękny, przestronny dom z ogrodem na własnej działce jest marzeniem niemal każdego człowieka. Współcześnie niewiele jest osób, których zadowala wynajmowanie mieszkania w kamienicy czy bloku, gdzie niewielki balkon pełni funkcję ogródka działkowego.


Również kupno lokum w budynku wielorodzinnym wiąże się obecnie z dużymi kosztami. Dlatego warto pomyśleć o zakupie działki budowlanej, na której postawimy wymarzony dom z pomocą architekta, ponieważ cenowo wyjdzie na to samo. A jeśli już posiadamy na własność wolne miejsce na budowę, to nie ma sensu dłużej zastanawiać się czy warto kupić mieszkanie w bloku, kiedy ceny na rynku nieruchomości ciągle wzrastają.

Zaprojektuj od podstaw

Przeglądałeś już wszystkie gotowe projekty domów stworzone przez wybrane biuro architektoniczne, ale nie znalazłeś pośród nich tego wymarzonego i jedynego w swoim rodzaju, w którym chciałbyś zamieszkać? Jeśli tak, to jeszcze nic straconego.  Teoretycznie sam również możesz zaprojektować własny dom, ale w praktyce bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia stworzone plany budynku pozostaną wyłącznie na papierze. Do realizacji projektu oraz etapu jego profesjonalnego przygotowania niezbędny jest architekt.

Jak wybrać idealnego architekta?

To proste, zwłaszcza gdy jeden z naszych znajomych może pochwalić się zdobytym dyplomem wyższego wykształcenia jako architekt. Ale nie zawsze jest to możliwe. Wtedy najlepiej udać się do biura architektonicznego i zorientować się w ich ofercie projektów domów. Za kryterium wyboru architekta można wziąć pod uwagę dotychczasowe jego prace nad projektami domów i ocenić jego styl oraz poczucie smaku, które powinno zgadzać się z naszym. Ewentualnie architekt zaproponuje nam zmiany w projekcie domu, który najbardziej się nam podoba, albo połączenie rozwiązań z dwóch różnych projektów, które złączy w rozsądny sposób w jeden. Jeszcze innym sposobem na znalezienie odpowiedniego architekta może być przeszukiwanie Internetu i  opinii tam zawartych, jednak do anonimowych opinii powinniśmy podchodzić z odpowienim dystansem i rezerwą.
Podpis

biuro architektoniczne Kraków


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.