Domy z bali – skąd popularność na ekologię?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 289 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 556 | Data: 11.04.14 | 0 komentarzyDomy z bali są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Można się zastanawiać skąd wynika popularność technologii domów drewniany w naszym kraju? Jak zawsze przyczyn jest wile i tyle ile osób tyle powodów i przyczyn, dla których zdecydowali się ludzie na dom z drewna.


Na początku kilka faktów

Domy z bali i to nie jest nowa technologia. Która pojawiła się nas niedawno. Jak się okazuje jest ona znana od pokoleń i budowało się dawniej domy już od zarania ludzkości. Drewno było bowiem pierwszym materiałem budowlanym człowieka. Jest on zarówno dostępny i można z niego zbudować piękne i zdrowe domy, a przede wszystkim ekologiczne. Obecnie ta ostatnia z zalet jest szczególnie istotna, ponieważ biorąc pod uwagę jak bardzo zanieczyszczone jest nasze środowisko powinniśmy robić wszystko by zadbać o nie i nie nadwyrężać jeszcze bardziej już trudnej sytuacji, jaka panuje w odniesieniu do powietrza, gleby, czy wody.

Domy z bali, a co za tym idzie wszystkie domy z drewna to obecnie najzdrowsze domy, jakie można obecnie zbudować. Drewno to bowiem 100% natura i ekologia, jak również niepowtarzalny zapach, jaki panuje w domu i atmosfera, w której można poczuć się jakbyśmy byli w lesie. Drewno jako jedyny materiał budowlany ma dwie pozornie sprzeczne właściwości. Jest z jednej strony doskonałym izolatorem, a z drugiej oddycha, co powoduje, że w domu zawsze panuje odpowiednia wilgotność. Oddychające drewno ma wpływ na to, że dom drewna posiada specyficzny mikroklimat.

Domy z bali są bardzo korzystne pod względem czasu, jakie należy poświęcić na ich zbudowanie. Ten czas jest najkrótszy spośród wszystkich dostępnych na rynku technologii budowlanych. Można bowiem taki piękny i zdrowy dom z bali zbudować nawet w ciągu trzech miesięcy. Dodatkowo nie trzeba się obawiać przerw w budowie spowodowanych koniecznością czekania na wyschnięcie materiału łączącego. Tutaj bowiem materiałem łączącym są gwoździe, które i tek są używane w niewielkiej ilości.

Koszty budowy domu z bali też nie są jakieś szczególnie wysokie, bowiem taki dom możemy zbudować już nawet taniej niż najbardziej popularny, jak dotąd w naszym kraju dom murowany. Jak się okazuje to jak dom będzie wyglądał też jest kwestią do ustalenie, Obecnie bowiem domy z bali nie są już prostymi chatami, jak zwykło się je budować dawniej. Obecnie mogą one śmiało konkurować pod względem kształtu bryły z domami murowanymi.

Jakie prace przy domy z bali wykona nam ekipa budowlana?

Dom z bali choć budowany z drewna musi mieć fundament, który wykonać można samemu przed wejściem ekipy budowlanej na plac budowy lub zlecić ekipie, która będzie budował dom. Ekipa budowlana budująca dom z bali wykona ściany zewnętrzne, stropy, pokrycie dachowe, jak również zabezpieczy i zaimpregnuje drewno i będzie ono chronione przed szkodnikami i czynnikami atmosferycznymi.

Z kim budować domy z bali?

Na rynku mamy wile firm, które oferują domy z bali. Jednak należy się dokładnie zastanowić, kogo wybrać. Bowiem dom to decyzja na całe życie i zapewni chcemy by spełniał on najwyższe normy i żebyśmy mogli się cieszyć mieszkaniem w pięknym, ekologicznym, zdrowym domu, którym doskonały wpływ na nasze zdrowie, jaki samopoczucie. To tylko jet możliwe wtedy gdy skorzystamy z profesjonalistów, którzy będą gwarantem, ze nasz dom będzie niezwykle piękny, ale i funkcjonalny. 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.