Ekologia na co dzień

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 510 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 322 | Data: 25.09.12 | 0 komentarzyZanieczyszczenie naszego środowiska stanowi wielkie wyzwanie dla ekologów. Codziennie spotykamy plakaty informujące o zagrożeniu związanym z używaniem zbyt dużej ilości chemii, a także o czasie, jakiego potrzebują poszczególne produkty na pełny rozkład w przyrodzie.


Ekologiczne inicjatywy

Ilość proekologicznych inicjatyw podejmowanych przez różne organizacje pozarządowe związane z ochroną środowiska stale rośnie. Niestety nie zawsze w ślad za nimi idzie zmiana zachowań obywateli. Cały czas trzeba nam powtarzać, że plastikowe butelki, czy foliowe torby warto segregować i wrzucać do specjalnych pojemników, by mogły być ponownie przetworzone, a ich obecność na naszej planecie stale się nie zwiększała.

Wiele lat trwało także przekonanie decydentów do produkcji biopaliw, które ograniczają użycie ropy naftowej na rzecz odnawialnych źródeł pozyskiwania energii.

Ekologiczne środki czystości

Od dłuższego czasu trwają prace nad skutecznymi środkami czystości, które można wykorzystywać w zgodzie z naturą. Dzięki temu mamy możliwość stosowania ekologicznych kosmetyków, a także rozmaitych preparatów do szorowania, zmywania i prania. Ponieważ ulegają one całkowitej biodegradacji, nie stanowią zagrożenia dla naszej planety, poprawiają stan środowiska i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Doskonale się sprawdzają w przypadku osób szczególnie wrażliwych, eliminując wszelkie alergie skórne, wynikające z kontaktu z tradycyjnymi preparatami.

Współczesne ekologiczne środki do czyszczenia są droższe od chemii spotykanej na co dzień w marketach, ale charakteryzuje je duża wydajność. Zawarte w nich naturalne składniki są w stanie równie skutecznie zwalczać brud, a olejki eteryczne pozostawiają miły zapach na długi czas. Nie musimy się także martwić o podrażnienia i alergie skórne, a rozkład wykorzystanych preparatów w środowisku następuje błyskawicznie, nie pozostawiając po nich śladu.

Rozwiązań, które pomagają dbać o środowisko naturalne jest bardzo wiele, i są one od wielu lat wykorzystywane w rozwiniętych społeczeństwach. W Polsce czeka nas jeszcze długa droga do uświadomienia ludziom, jak ważna jest ekologia, i jakie konsekwencje może mieć jej lekceważenie dla przyszłych pokoleń.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.