Kolorowa segregacja odpadów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 480 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 330 | Data: 30.06.13 | 0 komentarzyŚmieci bez wątpienia stanowią pewnego rodzaju problem, ale tak naprawdę to my sami go tworzymy. Po pierwsze sprawy środowiska są dla nas mało ważne i wszelkie odpady wyrzucamy gdzie tylko popadnie, a z drugiej żyjemy często w niewiedzy.Na przykład jeśli chodzi o odpowiednie segregowanie śmieci. Sprawa nie musi być jednak aż tak skomplikowana, kiedy posiadamy podstawowe, niezbędne dane. Najważniejsze to wiedzieć, do jakiego pojemnika na odpady, powinniśmy wyrzucać konkretne śmieci. Jak wiadomo, są one oznaczone kolorystycznie. A więc po kolei:

Niebieski – PAPIER

Co dokładnie określa słowo papier? Są to wszelkiego rodzaju gazety, które bardzo często oddajemy też na makulaturę. Często gromadzimy je całymi stosami w piwnicach, aby służyły jako rozpałka do kominka. Do niebieskich pojemników wyrzucać powinnyśmy też wszystko to, co związane z papierem biurowym i szkolnym. Jeśli wyrzucić chcemy książki, musimy pamiętać o tym, żeby nie posiadały one twardej okładki. Pod hasłem papier kryje się też karton i tektura.

Żółty – PLASTIK I METAL

Tutaj głównie pozbywamy się wszelkich butelek plastikowych po napojach czy detergentach. Butelki po napojach wyrzucać możemy razem z nakrętkami i najlepiej, jeśli je wszystkie zgniatamy. To plastiku należą też w dużej mierze reklamówki, jakie dostajemy niemal w każdym markecie. Jeśli chodzi metale, to należą do nich tylko drobny złom, a także puszki po napojach.

Zielony – SZKŁO KOLOROWE

Pojemniki ze szkłem są podzielone na dwa różne rodzaje, ponieważ tego mamy w swoich zapasach dosyć sporo. Szkło kolorowe mówi dosłownie o innych kolorze szkła niż dobrze znane, szkło bezbarwne. Do tych pojemników wyrzucać powinniśmy słoiki i butelki, szczególnie jeśli chodzi o te, po napojach alkoholowych.

Biały – SZKŁO BEZBARWNE

Tutaj wyrzucamy dokładnie te same składniki z naszych odpadów, których z pewnością znajduje się nieco więcej. Nie ma bowiem bardziej popularnego szkła niż bezbarwne. Należy pamiętać jednak o tym, że nie każde szkło nadaje się do takiego pojemnika, jak na przykład szkło okienne.

Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.