Kosze do segregacji – jak optymalnie wykorzystywać ich możliwości?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 452 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 352 | Data: 16.10.13 | 0 komentarzyCoraz więcej słyszy się o segregowaniu odpadków oraz dbaniu o środowisko. Nie wszyscy wciąż jednak zdają sobie sprawę z tego, że nawet najmniejsze kroki mogą mieć ogromne znaczenie.


Każda osoba, która w jakiś sposób segreguje odpadki, przyczynia się do ochrony środowiska, a tym samym poprawienia warunków, które towarzyszą każdemu z nas. Jak odpowiednio segregować odpadki? Obecnie jest bardzo wiele możliwości, które potrafią zagwarantować komfortowe warunki, nawet bez konieczności zdobywania w tym zakresie szczegółowej wiedzy. Skuteczne okazują się chociażby kosze do segregacji, na które decyduje się coraz więcej osób zainteresowanych posiadaniem pozytywnego wpływu na środowisko przy niewielkim wysiłku.

Dzięki segregacji odpadków możliwe staje się ponowne wykorzystywanie zużytych wcześniej materiałów. Aby jednak tak mogło być, kosze do segregacji należy wykorzystywać zgodnie z ich zastosowaniem. Najczęściej charakteryzują się one podziałem na kilka pojemników, dwa, trzy lub nawet więcej, różniące się od siebie tylko i wyłącznie kolorem. Wbrew pozorom kolory odgrywają w tym przypadku największą rolę. Informują o tym, co powinno znaleźć się w poszczególnych pojemnikach. Jednym z kolorów jest niebieski, przeznaczony tylko i wyłącznie do segregowania artykułów papierowych. Można do niego wrzucać wszelkiego rodzaju papier, gazety, książki i czasopisma, a także kartony i worki papierowe z wyłączeniem tych, w których były przechowywane produkty spożywcze, jak chociażby kartoniki na mleko czy opakowania papierowe tłustych produktów.

Jeden z pojemników, jakie posiadają kosze do segregacji, charakteryzuje się kolorem zielonym. Przeznaczony jest on do kolekcjonowania szkła, na przykład butelek po napojach oraz słoików po dżemach czy innych przetworach. W obu przypadkach należy pamiętać o to, aby pozbywać się wcześniej nakrętek oraz uszczelek, które powinny znaleźć się w innych pojemnikach niż tych przeznaczonych do segregowania produktów szklanych. Żółty pojemnik jest tym, który na pewno najczęściej zapełnia się w wielu gospodarstwach domowych. Umożliwia on kolekcjonowanie wszelkiego rodzaju materiałów plastikowych i metalowych. To właśnie do niego wrzuca się przede wszystkim butelki plastikowe i nakrętki, a także torebki foliowe czy kartoniki po mleku. 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.