Oczyszczalnie ścieków

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: okruszek

Czytano: 504 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 296 | Data: 20.05.13 | 0 komentarzyCzłowiek uczy się przez całe życie. Non stop zdobywamy nową wiedzę, przyswajamy nowe informacje. Naprawdę warto rozwijać się, dokształcać. Nigdy nie wiemy bowiem, kiedy nam się to przyda. Bez wątpienia niesamowicie interesującym tematem jest ekologia i wszystko, co z nią związane.


Jest to temat, który jest wręcz w modzie w dzisiejszych czasach. Nie musimy zatem obawiać się, że trudno będzie nam znaleźć informacje na temat ekologii. Szczególnie dużo znajdziemy ich w Internecie i tam też warto ich szukać. Jest to bowiem najszybsza i najbardziej efektowna metoda. Z pewnością wielu ludzi interesuje to, jak wyglądają technologie oczyszczania ścieków. Jest to naprawdę ciekawe, bo w dzisiejszych czasach dysponujemy naprawdę świetnymi urządzeniami. Z roku na rok wzrasta świadomość Polaków i starają się wybierać bardziej ekologiczne rozwiązania, również w zakresie oczyszczania ścieków.

Oczyszczalnie ścieków można podzielić na biologiczne, hydrobotaniczne, chemiczne oraz mechaniczne.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków pozwala wykorzystać procesy biochemiczne, pozwalające zredukować związki azotu czy fosforu, a także ograniczyć ilość zawiesin.

Hydrobotaniczna oczyszczalnia do czyszczenia ścieków wykorzystuje pływające albo zakorzenione rośliny (jak przykładowo hiacynt).

Chemiczna oczyszczalnia ścieków wykorzystuje środki chemiczne, które wywołują reakcje umożliwiające zmniejszenie ilości zanieczyszczeń.

Mechaniczna oczyszczalnia ścieków wykorzystuje procesy fizyczne, takie jak cedzenie, rozdrabnianie albo filtrowanie i nazywa się ją oczyszczalnią wstępną (eliminowanie tłuszczów).

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się biologiczne oczyszczalnie ścieków, których budowa nie jest najtańsza, ale pozwalają znacznie zredukować koszty eksploatacji. Jednak to, która oczyszczalnia będzie dla nas najlepsza, jest sprawą indywidualną i w dużej mierze zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy. Możemy też poszukać ciekawych filmików filmiki, które obrazują przebieg pracy owych urządzeń. Bez wątpienia taka wiedza nam się przyda. Naprawdę warto szukać tego rodzaju informacji, powiększać swoją wiedzę z różnych dziedzin. Temat ekologii jest bardzo szeroki i dotyczy każdego z nas.
Podpis

M.Nowak


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.