Orzechy sposobem na ekologiczne pranie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: daro44

Czytano: 456 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 452 | Data: 25.09.13 | 0 komentarzyKażdego dnia poradnie lekarskie odwiedza coraz większa liczba pacjentów, które cierpią z powodu dokuczliwych zmian alergicznych. Każdego dnia ekolodzy alarmują o rabunkowej degradacji środowiska oraz jego nieodwracalnym zanieczyszczaniu.


Warto pomyśleć czy nie zamienić klasycznego sposobu prania na sprawdzone przez nasze babcie rozwiązania. Ostatnio na rynku pojawiły się orzechy piorące sprowadzane wprost z Indii. Ten ekologiczny środek piorący o podwyższonej zawartości saponiny, naturalnej substancji uwalniającej brud znany jest i stosowany od stuleci przez indyjską społeczność.

Pod wpływem gorącej wody znajdująca się w łupinach saponina uwalnia się stanowiąc idealny środek przeznaczony zarówno do prania ręcznego jak i prania w pralce automatycznej. Na jedno pranie zaleca się zużycie około sześciu łupin orzechów a ze względu na powolne uwalnianie się saponiny mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Orzechy do prania indyjski ze względu na swoje właściwości stanowią wyjątkowo ekonomiczny środek piorący gdyż ich kilogram zdaniem specjalistów wystarcza na około sto czterdzieści prań w temperaturze sześćdziesięciu stopni. Orzechy indyjskie ze względu na przyjazne dla organizmu ludzkiego właściwości mogą być wykorzystywane do codziennej higieny. Dodatkowo można również je używać podczas prac porządkowych w gospodarstwie domowym.

Hit wśród ekologów - orzechy z Indii

Ekolodzy już od lat głośno krzyczą o szkodliwym wpływie jaki mają detergenty zawarte w proszkach nie tylko na ludzki organizm ale również na naturalne środowisko. Jednak na rynku europejskim jeszcze do niedawna brak było zamienników tradycyjnych środków piorących. Dziś znane i cenione od setek lat na terenie Indii orzechy do prania podbijają europejskie rynki.


O tak wielkim zainteresowaniu tym naturalnym środkiem piorącym zadecydowała zawartość w jego łupinach saponiny, która pod wpływem ciepłej wody uwalnia się i likwiduje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Również na terenie naszego kraju dostępne są już w sprzedaży te ekologiczne orzechy piorące sprowadzane wprost z Indii. Zgodnie z przeprowadzonymi testami należą nie tylko do najbardziej ekologicznych a co się z tym wiąże nie zagrażających ludzkiemu zdrowiu i środowisku naturalnemu środków piorących ale również do najbardziej ekonomicznych gdyż zaledwie sześć łupin można wielokrotnie wykorzystać do prania pełnego wkładu pralki automatycznej. Jeden kilogram orzechów wystarczyć może na około sto czterdzieści prań. 

Zawiesina z łupin

Zawiesinę powstałą przez rozgotowanie łupin można również stosować do prania ręcznego, jako szampon, płyn do kąpieli a nawet preparat stosowany do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni i urządzeń w gospodarstwie domowym. Jeszcze do nie dawna nie znane w krajach europejskich orzechy pochodzące z Indii dziś podbijają świtowe rynki i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych proszków do prania z zawartością szkodliwych detergentów.


Podpis

cenne info na temat indyjskich orzechów www.orzechy-piorace.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.