Ten lepszy dostawca oświetlenia LED

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Tadeusz Redny

Czytano: 501 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 430 | Data: 09.03.13 | 0 komentarzyGwałtowny rozwój technologii elektroluminescencyjnej spowodował ogromną liberalizację światowego rynku oświetlenia. Jest to nie w smak wielkim koncernom oświetleniowym, które prześcigają się obecnie w wykupie patentów związanych z tą technologią, chcąc zapewnić sobie jakiś kawałek rynku, na którym kiedyś wiodły prym.


 Jak doszło do tego, że „wielcy oświetleniowcy” stracili tak dużo? W latach 2005 – 2008, kiedy wzrastała gwałtownie efektywność świetlna pojedynczej diody, rynek był nasycony oświetleniem fluorescencyjnym. Zaraz potem przyszedł kryzys. Trud  rozwoju branży oświetleniowej opartej o LED poniosły więc tylko firmy, dla których LED –y były szansą na zaistnienie na rynku oświetlenia. Tak więc na całym świecie powstało tysiące małych i średnich firm, które zaczęły rozwijać branżę w oparciu o nową technologię. Okazało się wkrótce, że konsumenci pozytywnie zareagowali na nowe cudo techniki i owe małe firmy zaczęły całkiem nieźle zarabiać, krojąc kawałek po kawałku to co należało kiedyś do kilku tylko potentatów.

Dziś, produkcją źródeł światła opartych o LED zajmują się prawie wszystkie firmy mające cokolwiek wspólnego z techniką, a nawet te, które były kojarzone wcześniej z rynkiem RTV lub komputerowym. Takie rozdrobnienie na rynku spowodowało znaczy wzrost konkurencji, a także wzrost zapotrzebowania na wiedzę o oświetleniu. Przekłada się to także na wzrost jakości oświetlenia. Tą jakość, trzeba jednak umieć z rynku wyłowić.

Świadome firmy wolą oświetlenie od średnich i małych dostawców.

Nawet duże firmy wolą już oświetlenie LED od mniejszych producentów. Jak wyraził się Prezes pewnej korporacji w Polsce, posiadającej kilkanaście centrów logistycznych. … „ Nie interesuje nas już  oświetlenie od dużego producenta. Potrzebujemy dobrego i bezawaryjnego oświetlenia z bardzo stabilnym i niezmiennym strumieniem światła i długą gwarancją …”  „ ….. szkoda nam czasu i pieniędzy na procesy sądowe z dużymi koncernami, od  mniejszej firmy łatwiej nam będzie wyegzekwować jakość oraz wszelkie ustalenia kontraktu…”. Nie biorąc pod uwagę powyższego, zastanówmy się jaki powinien być ten dobry dostawca oświetlenia LED i co powinien zagwarantować.

Mając na uwadze fakt, że projekty modernizacji oświetlenia mają do spełnienia dwojaką rolę  - mają dostarczyć zdrowego i stałego strumienia świetlnego oraz zmniejszyć zużycie energii, najlepszy dostawca oświetlenia LED powinien zapewnić:

  1. Cykl życia produktu i gwarancję znacznie dłuższą niż okres zwrotu inwestycji ( ROI) .
  2. Gwarancję o zrozumiałej i wolnej od interpretacji treści.
  3. Gwarancję na określoną wartość strumienia świetlnego, jego barwę i jakość pozbawioną promieniowania szkodliwego dla zdrowia,  w całym okresie jej obowiązywania.
  4. Efektywność energetyczną oświetlenia na ustalonym w ofercie poziomie, gwarantującą jak  najkrótszy zwrot inwestycji.
  5. Ewentualne ubezpieczenie kontraktu.Podpis

Tadeusz Redny odpowie na Państwa pytania na forum LED


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.