Zanieczyszczenie środowiska atakuje głównie z góry

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 523 razy | Kategoria: Ekologia | Ilość słów: 300 | Data: 17.05.13 | 0 komentarzyOrganizacja Narodów Zjednoczonych podała ostatnio, że polucje w atmosferze, powodowane działalnością człowieka, są znacznie groźniejsze niż dotychczas przypuszczano.


W wielu krajach to właśnie zanieczyszczenia atmosferyczne stanowią jedną z kilku najpoważniejszych przyczyn chorób, a nawet zgonów. W kolejnych latach mogą one w niechlubnych rankingach prześcignąć nawet nieuleczalne choroby, wywoływane przez śmiertelne wirusy. Corocznie z powodu niebezpiecznych związków unoszących się nad naszymi głowami, umiera już kilka milionów ludzi.

 

W większości ofiarami cywilizacyjnych niebezpieczeństw są kobiety i dzieci. Smog jest szczególnie groźny w wielkich aglomeracjach, położonych w dolinach i mało wietrznych. Jako alternatywę dla uzyskiwania energii poprzez wydobywanie paliw kopalnych, podaje się inwestowanie w odnawialne źródła energii, np. elektrownie wiatrowe, słoneczne i wodne. Problemem są jednak interesy światowych mocarstw i stojących za nimi wielkich korporacji energetycznych. Ropa i gaz stanowią wszak w dzisiejszym świecie o pozycji państwa na arenie międzynarodowej.

 

Zanieczyszczenia atmosferyczne powodują z kolei, że czysta woda to w niektórych zakątkach wartość większa niż złoto. Podobnie jest z żywnością, której produkcja współcześnie siłą rzeczy nie może być w pełni wolna od toksycznych związków. Nagminne opryski i inne zabiegi wpływają na lepsze zbiory, ale nieumiejętnie stosowane szkodzą np. pszczołom, które są bardzo ważne dla równowagi w środowisku naturalnym.

 

Mamy więc bardzo ograniczone możliwości obrony przed efektami ubocznymi rozwoju cywilizacyjnego. Jednak warto próbować na różne spposoby, np. starając się o w miarę zdrowe przygotowywanie posiłków. Wiele cennych wskazówek na ten temat znajdziesz np. w oficjalnym serwisie internetowym Centrum Dietetyczne Zepter. Warto porzucić dotychczasowe nawyki i serwować najbliższym zdrowsze, a jadnocześnie równie smaczne potrawy. Idealnie, jeśli dobre przyzwyczajenia idą w parze z regularną aktywnością fizyczną.
Podpis

Marcin


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.