Energetyka odnawialna


1: Specyfika pomp ciepła woda powietrze
Źródła energii odnawialnej zyskują na coraz większej popularności. Pozyskiwanie energii z wody, wiatru, ziemi czy słońca, nie należy co prawda do najtańszych rozwiązań, ale w dłuższej perspektywie mogą się zwrócić z nawiązką.

2: Energia ze źródeł odnawialnych może być problemem dla gospodarki?
Okazuje się, że wbrew pozorom może. Obecnie bardzo popularne są kolektory słoneczne i to właśnie z pewnych względów one mogą przyczynić się do kłopotów gospodarczych naszego kraju jeżeli Unia Europejska narzuci na nas nowe standardy i wymogi.

3: Energetyka w Polsce - dlaczego tak ważna?
Jak ważne jest zachowanie stabilności we współczesnym świecie? Czy poradzilibyśmy sobie w przypadku nagłego ogromnego kryzysu finansowego lub przerwania dostaw energii?

4: Energetyka a ekologia - odwieczni wrogowie
Inwestycje wspomagające polską energetyką niemal z zasady grożą ekologii. Rozwój technologiczny i energetyczny to zawsze ingerencja w środowisko naturalne, co powoduje potencjalne niebezpieczeństwo dla flory i fauny.

5: Czy stać się na strategiczne inwestycje?
Na pewno nie ma takiej osoby, która nie starałaby się być atrakcyjną, cieszącą się dobrym zdrowiem oraz zamożną. Ani jedno z tych celów nie należy do łatwych w realizacji, ale w niniejszym materiale postaramy się kilkoma radami, które mogą pomóc w zmobilizowaniu się w kierunku wykonania najważniejszego kroku.

6: NH2™ - pierwszy ciągnik zasilany wodorem
New Holland nieustannie udowadnia, że zasługuje na przyznany w 2006 r. tytuł Lidera Czystej Energii. Właśnie wprowadził na rynek pierwszy ciągnik rolniczy zasilany wodorem – NH2™.

7: Ministerstwo wsłuchuje się w sugestie branży energetycznej
Trwają prace nad pakietem ustaw, systematyzujących między innymi dofinansowanie projektów zakładających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zanim zapisy trafią pod dyskusję parlamentarną, poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.