Nie każda spawarka zbudowana jest tak samo

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 818 razy | Kategoria: Gospodarka | Ilość słów: 308 | Data: 23.04.14 | 0 komentarzyW przemyśle niezwykle często wykorzystuje się maszyny, które nie tylko ułatwiają prace, ale także zdecydowanie ją skracają. Poza dużymi sprzętami jakimi są spychacze oraz wyciągarki, wielu robotników pracuje przy pomocy młotów pneumatycznych i spawarek.


Sporą popularność zdobyły spawarki mig, mag i tig, które dzięki swojej budowie oraz przystępnym opcjom szybko rozpowszechniły się pośród firm budowlanych. I nie bez przyczyny określa się je jednym z użyteczniejszych wynalazków naszej epoki. Budowa tradycyjnej spawarki nie należy do bardzo skomplikowanych, a dzięki wykorzystaniu najnowszej technologi udaje się skonstruować sprzęt, który bez problemu upora się z bardzo grubymi jak również cieniutkimi blachami.

Bez względu, czy powiemy o spawarkach mig, mag, czy tig – ich budowa najczęściej jest zbliżona, a wyróżniają się wyraźnymi komponentami i w konsekwencji, opcjami. Generalnie spawarki zbudowane są z źródła prądu, który sprzężony jest z układem sterowania. Jest to element, który dostosowywany jest do rodzaju spawarki. Spawarki wyższej rangi posiadają prostownik inwertorowy, zaś w standardowych półautomatach spawalniczych wbudowuje się prostowniki diodowe lub tyrystorowe. Kolejnym czynnikiem, który wyróżnia konkretne spawarki, to stanowczo podajnik drutu. W tych urządzeniach, które nie wymagają ręcznego trzymania drutu, rozróżniamy wersje 2-rolkowe i 4-rolkowe. Wielkość i szerokość drutu spawalniczego dopasowuje się do grubości spawanego tworzywa oraz pozycji spawania.

W przypadku spawarek, działających z gazem osłonowym, stosuje się wielofunkcyjny przewód z uchwytem. Przy jego pomocy doprowadza się prąd spawania do drutu oraz gaz osłonowy. Odpowiada on również za sterowanie i układ chłodzenia. Spawarki mig mag, albo tig korzystając z gazu osłonowego, zaopatrzone są w źródło gazu osłonowego, którym jest butla.

Znaczna część typów spawarek zaopatrzona jest także w przewody zespolone oraz masowe. Jednocześnie, bez względu czy są to spawarki mig mag, czy tig, produkty te mają uchwyt spawalniczy, a niektóre modele również i chłodnice cieczy.
Podpis

Natali@


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.