Nowoczesne inwertory, czy tradycyjne transformatory?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 476 razy | Kategoria: Gospodarka | Ilość słów: 362 | Data: 24.04.14 | 0 komentarzyWcześniejsze urządzenia spawalnicze były okazałe i ciężkie. Często ze względu na swoje gabaryty nie sprawdzały się w trudno dostępnych miejscach oraz podczas prac na wysokościach. Można powiedzieć, że były wręcz ciężarem dla spawaczy.


Na szczęście rozwijająca się technologia umożliwiła stworzenie zupełnie nowych, funkcjonalniejszych spawarek inwertorowych. Spawarka transformatorowa jest urządzeniem cenionym przez starsze pokolenia. Swoją popularność zyskała dzięki wysokiej odporności na różne uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób spawacz nie musi martwić się o delikatny sprzęt i może skupić się na swojej pracy. Dodatkowo spawarki transformatorowe mają bardzo prostą konstrukcję. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty nie tylko napraw, ale również zakupu samego urządzenia. Niestety ich rozmiary oraz ciężar przyczyniły się do szukania i konstruowania nowych, lepszych narzędzi spawania. Dodatkowymi czynnikami, przemawiającymi na niekorzyść spawarek transformatorowych był wysoki pobór prądu, jakość spawania uzależniona od jakości elektrody oraz trudność w ustabilizowaniu łuku podczas spadku napięcia.

 

Tymi przeszkodami zajęli się inżynierowie i wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów, stworzyli spawarki inwertorowe. Często wyglądem przypominają niewielkie walizki, które za pomocą specjalnego uchwytu można przenieść praktycznie wszędzie. W ten sposób poszerzono obszar ich zastosowania zarówno do ciasnych pomieszczeń jak i miejsc znajdujących się na dużej wysokości. Zastosowanie inwertora zmniejszyło także wiele problemów, które stwarzały spawarki transformatorowe. Przede wszystkim spawacz mógł zmniejszyć zużycie prądu. Zaletą inwertorowych spawarek jest wykorzystanie ich w sieciach jednofazowych. W ten sposób można je podłączyć do każdego gniazda w domu, które posiada napięcie 230V. Dzięki temu można zrezygnować z generatora prądu i tym samym zaoszczędzić trochę energii. Dodatkowo takie zastosowanie technologiczne sprawiło, że spawarki inwertorowe są dużo bardziej odporne na wahania prądu w sieci. Stwarza to możliwości podłączenia ich do długich przedłużaczy, co dodatkowo wpływa na mobilność wykorzystania tych spawarek. Spawarka inwertorowa jest zdecydowanie mniejszym sprzętem w porównaniu do narzędzi transformatorowych, a co się z tym wiąże i dużo lżejszym. W związku z tym można ją przenieść praktycznie w każde miejsce, nie narażając się na bóle krzyża i problemy z przepukliną.
Podpis

Natali@


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.