Prawo


1: Jak wygląda kompleksowa obsługa prawna firmy?
Profesjonalne kancelarie prawne często oferują swoim klientom tzw. kompleksową obsługę prawną. Na czym ona konkretnie polega? Co, w jej ramach, kancelarie mogą zaoferować zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom? Dowiedz się, kiedy opłaca się z niej korzystać.

2: Monitoring i polskie prawo
Wokół nas zaczyna pojawiać się coraz więcej kamer. Monitoringiem zostały objęte główne ulice dużych miast, deptaki, dworce kolejowe i autobusowe, place w rynkach, parki i szereg innych przestrzeni publicznych. Kamery mają zapewnić nam bezpieczeństwo.

3: Księgi wieczyste online - co warto wiedzieć?
Prosty i szybki dostęp do księgi wieczystej przez internet ma być codziennością. Rząd wprowadził nowelizację ustawy, która zakłada możliwość sprawdzenia informacji o nieruchomości za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu.

4: Jakie dziedziny życia wymagają specjalnej pomocy adwokatów?
Obsługa prawna jest widoczna w ludzkim życiu na każdym kroku. Nie można powiedzieć jednoznacznie, gdzie dokonuje się najwięcej pracy adwokatów. Każdy dział prawa dotyczy sfery życia ludzkiego i każde sprawy pojawiają się w nim na przemian.

5: Prawa pasażerów linii lotniczych
Obecnie samolot jest jednym z najczęściej wybieranych środków transportu podczas planowania podróży wakacyjnych poza kraj zamieszkania. Jak wynika z najnowszych doniesień Komisji Ochrony Praw Pasażerów ULC, wzrasta też świadomość praw, jakie przysługują pasażerom.

6: Rodzinne problemy to przeważnie rozwody
Wiele rodzin niestety nie jest w stanie przetrwać próby czasu. Jeżeli w związku nie pojawią się dzieci to rozpad rodziny nie jest tak dużym problemem gdy zaczyna się walka o prawa rodzicielskie. Pamiętajmy o najmłodszych w trakcie rozwodu.

7: Szczypta prawa - czyn zawiniony i niezawiniony
Pojęcie czynu użyte w ustawach jest pojęciem, zawierającym elementy wspólne dla wszystkich rodzajów odpowiedzialności: karnej, cywilnej, dyscyplinarnej. Obejmuje on działania, lub też zaniechania i skutek zewnętrzny.

8: Jak zostać adwokatem?
Dużo ludzi rozmyśla o zawodzie adwokata, pomimo że studia na prawie uznawane są za jedne z najtrudniejszych, które dodatkowo trwają długo, jeśli doliczy się też czas niezbędny na aplikację radcowską trwającą kolejne trzy lata. Potem dodatkowo takich kandydatów na prawnika czeka adwokacki egzamin.

9: Czym jest odwołanie darowizny
Zgodnie z przepisami umową darowizny określa się bezpłatne świadczenia na rzecz osoby obdarowanej. Dotyczy zarówno rzeczy ruchomych jak i nieruchomych. Co istotne nie jest to czynność nie odwracalna.

10: Bezpieczeństwo w poradach online
Czasy w których usługi prawne były świadczone przez prawników jedynie w ich kancelariach nie tyle bezpowrotnie minęły, lecz po prostu uległy zmianie. Klient może zadać pytanie, otrzymać darmową wycenę oraz dostać pomoc prawną za pośrednictwem internetu łącznie w przeciągu 48 godzin.


Strona 1 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.