Bardzo trudno o zadośćuczynienie jeśli adwokat da plamę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 674 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 298 | Data: 21.12.12 | 0 komentarzyCzy wobec ignorancji, nierzetelności, bierności, a wręcz braku kompetencji prawnika jesteśmy bezradni? Warto zawczasu przemyśleć jak zapobiec wyrzuceniu pieniędzy w błoto.


wymiarsprawiedliwości.pngOd razu należy rozróżnić sytuację rozgoryczenia klienta po przegranej sprawie od rzeczywistych, wyraźnych uchybień – możliwych do udowodnienia przed sądem. Niemal niemożliwe jest bowiem np. bezsprzeczne wskazanie że obrońca celowo przedłużał postępowanie procesowe, narażając nas na kolejne koszty lub że działał na korzyść drugiej strony. W każdym razie istnieje możliwość starania się o odszkodowanie, obejmujące wynagrodznie adwokata oraz równowartość strat, jakie ponieśliśmy w wyniku przegranej.

 

Pomyślny finał starań o zadośćuczynienie istnieje jednak głównie w kategoriach teoretycznych. Pamiętajmy wszak że przedstawiciele szeroko pojętej władzy sądowniczej stanowią jedną, wielką korporację zawodową. Dlatego zazwyczaj działają w swoim interesie, gdy istnieje prawdopodobieństwo odpływu gotówki do byłego klienta. Na jego barkach spoczywa za to cały ciężar dowodowy, który miałby świadczyć o winie mecenasa. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby przewidzieć jak sprawnie prawnicy będą odrzucać argumenty, komplikując jednocześnie sprawy, które dla laika wydają się proste.

 

Kolejną przeszkodą jest mała liczba spraw o tym charakterze. Dopiero od niedawna obywatelska świadomość zdecydowanie wzrasta i obalane są mity dotyczące nieomylności przedstawicieli niektórych profesji, które powinny rzeczywiście maksymalnie obligować do sumiennego wykonywania obowiązków. Realia bywają jednak zgoła różne. Szansą na powstrzymanie niektórych nieuczciwych adwokatów jest narzędzie, które także stosunkowo niedawno pojawiło się w prawodawstwie. Otóż pozew zbiorowy stanowi mechanizm, za pomocą którego wielu obywatelom udało się skutecznie dochodzić własnych racji.

 

Jeśli chcesz zapoznać się z przykładową ofertą kancelarii adwokackiej, przejrzyj poniższą witrynę. Swoje usługi prezentuje tam prawnik, którego autentyczność nie budzi żadnych wątpliwości.
Podpis

Marcin


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.