Bezpieczeństwo w poradach online

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: quetzalcoatl

Czytano: 500 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 298 | Data: 03.04.13 | 0 komentarzyCzasy w których usługi prawne były świadczone przez prawników jedynie w ich kancelariach nie tyle bezpowrotnie minęły, lecz po prostu uległy zmianie. Klient może zadać pytanie, otrzymać darmową wycenę oraz dostać pomoc prawną za pośrednictwem internetu łącznie w przeciągu 48 godzin.


Usługi prawne online

Opcja przeniesienia usług prawnych do sieci internetowej pozwoliła prawnikom przede wszystkim na obniżenie kosztów za udzielane przez siebie porady. Obniżkę zagwarantowała konkurencyjność na rynku porad prawnych w tym samych porad prawnych online, w obecnej chwili na naszym rynku istnieje kilkanaście serwisów prawnych trudniących się pomocą prawną przez internet.Co warto wiedzieć?

Przed skorzystaniem z pomocy prawnej online oferowanej przez serwis prawny, warto dopytać się i samemu sprawdzić, czy pomoc udzielana przez specjalistów prawa a nie prawników bez potwierdzonych kwalifikacji zawodowych. Bardzo istotnym jest aby sprawdzić czy dany serwis udzielający porad, posiada coś takiego jak patronat merytoryczny z profesjonalnej kancelarii adwokackiej lub radcy prawnego.


Wymagaj bezpieczeństwa danych

To co przesyłasz poprzez formularze umieszczane na stronach serwisu oraz to co będzie do ciebie odesłane – czyli pomoc prawna w formie opinii online udzielonej przez prawnika; powinno być dostępne tylko dla ciebie. Serwis prawny powinien zadbać o to by zabezpieczać dane wysyłane do i za pomocą specjalnego protokołu szyfrowania danych dzięki któremu wszystkie informacje są bezpieczne. Podobnie sprawa powinna wyglądać przy zapłacie za porady online, tutaj również powinien istnieć bezpieczny system transakcyjny, dzięki któremu dodatkowo szybciej wykonywane będą zlecenia.

 


Jasność i przejrzystość odpowiedzi


Opinie które dostajemy jako klienci, powinny być dla nas zrozumiałe w szczególności gdy mamy do czynienia z i tak już skomplikowanymi dziedzinami prawa, jak prawo administracyjne, prawo lokalowe czy prawo spadkowe. Porada prawna powinna być przetłumaczona tak aby klient ją zrozumiał, nie powinna być w żadnym wypadku zrozumiała jedynie dla osoby która jej udzieliła. Przyjmuje się, że porada powinna wskazywać konkretna akty prawna i paragrafy które stanowią podstawę rozwiązania sprawy.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.