Dlaczego warto czytać umowy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: empressia

Czytano: 400 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 303 | Data: 15.01.13 | 0 komentarzyNiniejszy artykuł jest krótkim poradnik i jednoczesną przestrogą dla wszystkich, którzy nie czytają dokładnie dokumentów, z którymi mają styczność na co dzień.


Każdemu w życiu zdarza się spotkać z różnego rodzaju umowami, regulaminami itp. Niejednokrotnie zdarza nam się nie czytać wspomnianych dokumentów pomimo tego, że ochoczo je podpisujemy oto przykłady:

main.jpg

Umowa z operatorem sieci komórkowej. Często wiążemy się abonamentem na dłuższy okres 24 miesięcy. Często też dostajemy zupełnie nowy telefon komórkowy, który przesłania nam oczy i nie przypomina o przeczytaniu umowy przed jej podpisaniem. Po pewnym czasie okazuje się, że prócz super telefonu, który szybko się nudzi trzeba dopłacać za usługi, o których nie doczytaliśmy jak: przekroczenie limitu internetu (bardzo wysokie dopłaty) czy chociażby przekroczenie liczby minut w abonamencie.

Kolejny przykład z życia wzięty - Pobieraczek. Większość z nas słyszała o tym przypadku kiedy to za 1,23zł można było pobrać program pozwalający ściągać darmową muzykę oraz filmy z sieci. Trzeba było tylko wysłać smsa. Problem przychodził w momencie otrzymania rachunku. Okazywało się, że taki sms kosztował 123zł, a nie 1,23zł - różnica w przecinku. Aby do takiej sytuacji nie doszło należało przeczytać regulamin, który dostępny był podczas instalacji programu. Niestety mało kogo to interesuje i tym sposobem powstają tego rodzaju sytuacje, któych rozplątać nie sposób. Umowa zobowiązuje, nie przeczytaliśmy - Nasza sprawa. Podpisujemy się pod wszystkim, brniemy dalej jak naiwniacy, a potem płacimy za to naprawdę niemałe pieniądze.

Polecam wszystkim czytać wszystkie dokumenty, z którymi przyszło nam się spotkać. Czy to umowa spółki, jakieś poświadczenia, umowa o kupno roweru czy cokolwiek innego. Nie ma to znaczenia. Każdą umowę należy dobrze przeczytać, bo tylko to gwarantuje nam brak niemiłych niespodzianek.
Podpis

Tomek


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.