Gdzie znaleźć fachową pomoc prawną?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: nnbobak

Czytano: 464 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 433 | Data: 09.01.13 | 0 komentarzyCzęsto, gdy pojawia się problem prawny i potrzebne jest zasięgnięcie opinii profesjonalisty, nie za bardzo mamy do kogo się zwrócić. Wówczas pierwszą reakcją jest szukanie pomocy na czatach i popularnych forach internetowych.


Co rozsądniejsi odwiedzają fora prawnicze, ale nawet tam można często natknąć się na bezsensowne dyskusje, gdy za udzielanie porad zabierają się osoby nie posiadające odpowiedniej lub aktualnej wiedzy.

Pytanie brzmi: czy jedynie wykwalifikowany prawnik może udzielić fachowej i konkretnej porady prawnej? Czy możliwe jest uzyskanie darmowej pomocy prawnej bez analizy dokumentów, jak to często obiecują internetowe fora?

Jak pokazują statystyki w 90% ogląd naszej sprawy prawnej jest inny niż nam samym się wydaje! A zatem skorzystanie z pomocy prawnej jest nieodzowne. Pomoc taką jak najbardziej znaleźć można w internecie - trzeba tylko wiedzieć, czego dokładnie należy szukać.

Absolutna podstawą jest korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji w sieci - dotyczy to praktycznie każdej dziedziny. Jeżeli chodzi o porady prawne udzielane online, to najlepszym miejscem do tego będą portale prawne specjalizujące się w zdalnej obsłudze klientów. Prawnicy analizują przesłane im online materiały i dopiero na tej podstawie tworzą opinię prawną, oczywiście odpłatnie.

W ostatnich latach, pojawiło się dużo portali o tematyce stricte prawnej nastawionych na udzielanie pomocy prawnej oraz udostępnianie części dokumentów prawnych za darmo. Można tam znaleźć darmowe wzory umów cywilno-prawnych, teksty kodeksów prawnych, itp.

Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy pomocy także w innych miejscach.

Należy szczególnie uważać wybierając opcję pomocy prawnej świadczonej na forach internetowych. Jeżeli już się na to decydujemy pamiętajmy o tym, iż prawnicy nie zarabiają udzielając nam porad za darmo, więc nie będą też z zangażowaniem zajmować się naszymi sprawami. Takie porady są często ogólnikowe i pobieżne, prawnicy rzadko dają pełną, wyczerpującą odpowiedź, często za to odsyłają nas do kodeksów i innych ustaw.

Czasami prawnicy udzielą bezpłatnej pomocy zdalnie w łatwiejszych sprawach - w celu promowania forum, jednak najczęściej do użytkownika poszukującego darmowej pomocy prawnej przyjdzie informacja o możliwości poprowadzenia jego sprawy odpłatnie. Dotyczy to forów działających przy portalach prawnych. Nie dziwmy się - portale są pewnego rodzaju wirtualnymi kancelariami, które zatrudniają na etat wielu prawników.

Niektóre fora są jednak w stanie darmowo pomóc nawet w poważniejszych przypadkach. Warto jednak wcześniej dobrze obserwować takie fora - sprawdzić, kto się tam udziela, jak rzeczowe wydają się i rzeczywiście są porady udzielane na nich.

Zasoby internetu są dziś tak duże, że można w nich znaleźć praktycznie wszystko, również darmowe porady prawne.
Podpis

Szybkie i profesjonalne porady prawnicze przez internet - gwarancja wysokiej jakości.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.