Jak zostać adwokatem?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 493 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 307 | Data: 25.04.13 | 0 komentarzyDużo ludzi rozmyśla o zawodzie adwokata, pomimo że studia na prawie uznawane są za jedne z najtrudniejszych, które dodatkowo trwają długo, jeśli doliczy się też czas niezbędny na aplikację radcowską trwającą kolejne trzy lata. Potem dodatkowo takich kandydatów na prawnika czeka adwokacki egzamin.


Nie jest wcale łatwe przejście takiej drogi. O odbyciu aplikacji marzy każdy absolwent jaki zakończył studia, lecz niestety niewielu studentów udaje się tam dostać. Żeby zostać prawnikiem, potrzeba wytrwałości. Na aplikację nie jest tak łatwo się dostać, a nawet gdy już się ją odbędzie, okazuje się, że przejście egzaminu końcowego podobnie nie jest prostą kwestią.

Egzamin taki urządzają specjalne komisje działające przy okręgowych radach adwokackich. Konkurs ma pokazać, w jaki sposób taki kandydat posiada wiedzę z obszaru prawa wszelkich gałęzi, a ponadto informacje o funkcjonowaniu administracji i urzędów. Tak samo ważna okazuje się wiedza o  profesji adwokata, o sposobie  pracy, oraz uznawanej etyce. Tak więc można zobaczyć, przyszły adwokat musi posiadać w istocie dość dużą wiedzę. Nierzadko konieczne do zdania egzaminu jest także posiadanie ewentualnego pracodawcy, może być to przykładowo jakaś kancelaria adwokacka, która zgodzi się zatrudnić kandydata po zaliczeniu przez niego egzaminu.


Każdego roku na egzamin ten przygotowywane są odpowiednie zestawy pytań w postaci testu. Wówczas także ogłaszane są do ogólnej wiadomości informacje typu dni, kiedy powinno się zgłosić chęć udziału w egzaminie, termin kiedy się on odbędzie, oraz jakiej wysokości okaże się wpłata za udział. Absolwenci którzy zgłaszają się na tego typu egzamin powinny także przynieść wiele poprawnie wypełnionych  dokumentów, jakie zadecydują o tym, czy zostaną dopuszczeni do tego egzaminu. Znowu widać więc, że przed przyszłymi adwokatami stoi dużo trudności nim dostaną oficjalnie szansę wykonywania zawodu do którego przygotowywali się przez długie lata. Trzeba tu wspomnieć, że już w czasie studiowania wiele osób nie zdaje przez kolejne sesje lub poddaje się dlatego że jest zbyt trudno.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.