Księgi wieczyste online - co warto wiedzieć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marysiawojewodzic

Czytano: 464 razy | Kategoria: Prawo | Ilość słów: 341 | Data: 08.04.14 | 0 komentarzyProsty i szybki dostęp do księgi wieczystej przez internet ma być codziennością. Rząd wprowadził nowelizację ustawy, która zakłada możliwość sprawdzenia informacji o nieruchomości za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu.


Przeglądanie ksiąg wieczystych będzie się w takiej sytuacji odbywało w sposób powszechny i oczywiście bezpłatny. Każdy będzie mógł sprawdzać informacje na temat nieruchomości, bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu, księgi wieczyste będą naprawdę jawne, jak wynika z zasad, według których są tworzone. Wystarczy tylko podać w rejestrze numer danej nieruchomości, a pojawiają się nam na ekranie wszystkie informacje na jej temat. Dużo łatwiej będzie można dzięki temu sprawdzić nieruchomość, ponieważ nie trzeba będzie fatygować się jak dotychczas do sądu rejonowego. Można będzie mieć również dużo więcej czasu aby zagłębić się w treści, które zostały tam zawarte.

 

Przez Internet można także złożyć wniosek o wydanie odpisu z księgi wieczystej, jeśli jest on nam potrzebny. Jak widać, wszystkie formalności można w takiej sytuacji załatwić przez internet, co jest jak najbardziej korzystne. Oczywiście, takie dokumenty będą równie ważne, jak te wydane przez sąd. Z tym, że można będzie je uzyskać w znacznie szybszym tempie, co wydaje się być dużo bardziej komfortowe. Jak najbardziej każdemu taka sytuacja w odpowiedni sposób przypadnie wtedy do gustu. Nie ma takiej opcji, aby mogło być inaczej.

 

Internet jest powszechnym środkiem załatwiania wielu spraw. Dobrze, że również dotyczy nieruchomości i ksiąg wieczystych. Można dzięki temu wiele spraw z tym związanych załatwić w dużo szybszy i prostszy sposób. Nie trzeba stać w długich kolejkach, aby takie formalności załatwić. Można bez wychodzenia z domu zapoznać się z informacjami, jakie umieszczone zostały w księdze wieczystej. Stanowiło to będzie dla wielu osób, szczególnie tych zapracowanych, jak najbardziej dobrą sytuację, z której można będzie się w odpowiedni sposób cieszyć. Warto korzystać z takich nowoczesnych środków sprawdzania ksiąg wieczystych.
Podpis

Maria wojewodzic. Autorka tekstów w tematyce prawa.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.