Duży postęp technologiczny, a ceny.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: cirgweb

Czytano: 366 razy | Kategoria: Produkcja | Ilość słów: 427 | Data: 04.09.12 | 0 komentarzyOd ponad stu lat nasz cywilizacja stara się wyrugować człowieka z wszelkich czynności dnia codziennego. Począwszy od prac domowych, produkcję, kończąc na komunikowaniu się przy pomocy bezprzewodowych telefonów.


Gdy przeanalizujemy jak postęp cywilizacji zmniejsza koszty produkcji, to dojdziemy do wniosku, że ceny produktów w sklepach powinny spadać z miesiąca na miesiąc. I to nie tylko praca fizyczna jest zastępowana przez siłowniki i silniki, ale również sterowniki przemysłowe i komputery, zastępują pracę umysłową człowieka. W niedalekiej przyszłości może dojść do całkowitego wyeliminowania pracy człowieka. Należy również pamiętać o tym, że postęp technologiczny powoduje wzrost bezpieczeństwa naszego społeczeństwa. Nawet jeżeli ludzie pracują przy taśmach produkcyjnych i wykonują czynności kontrolne, to robią to w warunkach nie zagrażających ich życiu.
Nie wszystkie prace potrafimy jeszcze automatyzować, gdyż nie znamy jeszcze pełnych modeli matematycznych zakresów ruchów i wynikających z różnych sytuacji wyjątków od reguł. Kraje, w których automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych rozwinęła się bardzo mocno często narzekały na wzrost bezrobocia. Ludzie pracujący przy wykonywaniu czynności na różnych etapach produkcji zostali zwolnieni, gdyż ich kwalifikacje przejęły maszyny i komputery. Jednak pamiętajmy, że to co wydaje nam się negatywne może mieć swoje pozytywne odzwierciedlenie. Tak jest również w tym przypadku. Przecież praca maszyn i komputerów jest o wiele tańsza, a przez to koszty wytwarzania są coraz mniejsze i mogą w niedalekiej przyszłości być tak małe, że każdego będzie stać na loty w kosmos.
W gruncie rzeczy, bezrobocie nie będzie nigdy obejmowało całego społeczeństwa. Zawsze będzie musiał istnieć przynajmniej jeden zakład automatyki przemysłowej, który będzie w stanie obsługiwać systemy sterowania, czyli sterowniki plc i monitorować pracę autonomicznych systemów automatyki. Gdy tak sobie wyobrazimy ludzkość, to przekonamy się o tym, że koszty życia będą bardzo małe. Mimo to obecna rzeczywistość jest nieco odmienna. Koszty energii są coraz większe, samochody drożeją. Coś tu jest nie tak... Na trop wycieku naszych pieniędzy naprowadza nas zjawisko zwane inflacją oraz rosnące podatki, które są smacznym i łakomym kąskiem rządów obecnych państw. Bardzo łatwo zbiera się dzisiaj podatki, kiedy wystarczy kliknąć myszką w komputerze żeby wysłać pieniądze do urzędu podatkowego. Również systemy kontroli finansowej rozwijają się tak, aby każdy ruch ręką przedsiębiorców był kontrolowany i opodatkowany. To właśnie jest powód tego, że nie jesteśmy w stanie skonsumować naszego dobrobytu.Podpis

Robert CIRG


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.