Druty spawalnicze SG2 i SG3.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 1035 razy | Kategoria: Przemysł | Ilość słów: 324 | Data: 25.04.13 | 0 komentarzyWybór urządzeń i akcesoriów, potrzebnych do spawania amatorskiego, wcale nie jest sprawą prostą. Trzeba mieć chociaż trochę wiedzy na ten temat.


Wielu początkujących amatorów spawania nie potrafi poradzić sobie z doborem materiałów. Rady sprzedawców bywają bardzo mylące. Najlepiej w tym celu zwrócić się do firm, które dostarczają materiały uznanych producentów. Jednym z markowych dostawców solidnych materiałów jest firma Tysweld, która oferuje spoiwa do różnorodnych rodzajów stali, spoiwa do spawania gazowego, uchwyty i części zamienne do urządzeń MIG/MAG.

Po pierwsze musimy zdecydować się na metodę spawania, a następnie dopasować do niej urządzenie i całe wyposażenie. Do półprofesjonalnego użytku najczęściej polecane są niewielkie i lekkie urządzenie inwertorowe, spawające elektrodą topliwą, w osłonie gazów. Decydując się na tego typu urządzenie musimy wybrać odpowiedni drut spawalniczy SG2 lub SG3 oraz pozostałe akcesoria, niezbędne do pracy. Wybierając spawarkę należy zwrócić uwagę na jej tryb pracy, który wyraża się procentowo. Wskaźnik ten oznacza, jak długo może pracować urządzenie określonym czasie.

W przypadku spawarek typu MIG MAG bardzo uważnie należy wybierać elektrody. Drut SG2 lub SG3 występuje w rozmaitych średnicach. W podstawowych zastosowaniach od 0,6 milimetra do 1,6 milimetra, w przedziałach co 0,2 milimetra. Dobór drutu powinien następować w zależności od grubości elementów, które będziemy ze sobą spawać. Zazwyczaj w opisach technicznych spawarki znajduje się informacja dotycząca zalecanych średnic drutu, które mogą być stosowane.

Wybierając tanią spawarkę warto sprawdzić, czy w komplecie znajduje się uchwyt spawalniczy, czy trzeba będzie dodatkowo go kupić. Parametry uchwytu muszą być dobrane do parametrów urządzenia, z którym się go łączy za pomocą standardowego euro złącza. Końcówka prądowa uchwytu musi być dostosowana do grubości użytego drutu. Do ważnych akcesoriów spawalniczych należy również butla z gazem osłonowym oraz reduktor.
Podpis

Drut sg2


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.