Na czym polega drukowanie metodą hot stamping?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 648 razy | Kategoria: Przemysł | Ilość słów: 382 | Data: 04.03.13 | 0 komentarzyWiększość przedsiębiorstw z różnych branż raz na jakiś czas musi skorzystać z usług drukarni. Wydrukowanie materiałów reklamowych, broszur, ulotek czy różnych plakatów jest niezbędne chociażby w celach marketingowych.


 W zależności od tego, jak mają wyglądać wydruki i do czego mają służyć, stosuje się różne metody druku. Jedną z takich nowoczesnych i bardzo skutecznych metod jest hot stamping. To angielskie określeni e można by dosłownie przetłumaczyć jako „druk na gorąco”, a w polskim języku bywa ono oddawane także jako termodruk.

Metoda ta polega na drukowaniu z użyciem folii hot-stampingowej i specjalnych wypukłych matryc, które znakomicie przewodzą ciepło. Właśnie dzięki temu druk może być wykonany w wysokiej jakości. Matrycę rozgrzewa się do 100 stopni i za jej pomocą wytłacza się w folii odpowiedni wzór, który następnie zostaje przyklejony do danego przedmiotu.

Należy jednak zwrócić uwagę, iż metody hot stamping nie stosuje się do wszystkich wydruków. Służy ona przede wszystkim do zdobienia lub wykonania napisów na opakowaniach produktów, płytach CD, różnych opakowaniach i zabawkach. Ponadto metody tej używa się w celu uszlachetnienia gotowego druku i jego zabezpieczenia.

W tym ostatnim przypadku często wykorzystuje się folie holograficzne. Napisy i inne wzory wydrukowanie na opakowaniach metodą hot stamping cechują się dużym połyskiem, trwałością, odpornością na ścieranie i solidnym kryciem koloru.

Ważną cechą tej metody używanej przez drukarnie jest ogromna precyzja, dzięki której na opakowaniach i przedmiotach o różnym kształcie można dokładnie i solidnie wykonać skomplikowany wzór. Folie do hot stampingu najczęściej mają kolory złote, srebrne lub metalizowane.

Właśnie dlatego drukarnie oferują tę metodę wykończenia druku na opakowaniach kosmetyków, pudełkach z biżuterią czy etykietach na alkohole – wszędzie tam, gdzie należy podkreślić elegancję i szyk produktu. Jeśli chodzi o uszlachetnianie i zabezpieczanie wydruków papierowych, metodę hot stamping często stosuje się w przypadku różnych biletów, dyplomów czy akcji.

Oczywiście nie każda firma musi decydować się na zlecenie drukarni wydruków właśnie tą metodą. Jeśli jednak kiedykolwiek będziemy mieli w planach tworzenie wzorów i napisów na różnych przedmiotach, na przykład próbkach reklamowych, pamiętajmy o tej skutecznej i wartościowej metodzie.

 
Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.