Ochrona towaru

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kornik

Czytano: 544 razy | Kategoria: Przemysł | Ilość słów: 417 | Data: 07.06.13 | 16 komentarzyZabezpieczenia towarów wykorzystywane przez wiele firm zwykle wyglądają bardzo podobnie. Korzystanie z plomb jest nie tylko bardzo popularne, ale także bardzo proste i skuteczne.


W zależności od rodzaju działalności wykorzystywane są różne rodzaje plomb. Do najczęściej używanych zaliczyć możemy: plastikowe, metalowe/blaszkowe, kłódkowe, naklejkowe, boltowe/gwoździowe, linkowe mocne, linkowe oraz celne/licznikowe.

I tak plomby plastikowe najczęściej są wykorzystywane w transporcie i magazynach, metalowo/blaszkowe w transporcie, kłódkowe w transporcie i magazynach, naklejkowe są uniwersalne, boltowe/gwoździowe w magazynach i kontenerach, linkowe w magazynach, kontenerach i na licznikach. Plomby kontenerowe wykorzystuje się do zabezpieczenia kontenerów. Ich przerwanie i zerwanie oznacza, że ktoś chciał cos zrobić przy przewożonym przez Nas transporcie. Może to sugerować chociażby kradzież. Oczywiście plombowanie jest niezbędne, jednak warto korzystać z tej formy zabezpieczeń, nie podwyższa ona kosztów, a wielu przypadkach może pomóc. Plomby zabezpieczające mają chronić nie tylko przewożone ładunki, także pomieszczenia i urządzenia. Chodzi tu chociażby o liczniki wskazujące pomiary, choćby wodomierze. Wiele osób w celu zmniejszenia kosztów, a raczej rachunków stara się zmieniać pomiary liczników. W tym celu montuje się plomby zabezpieczające skutecznie chroniące licznik przed wpływem innych osób. Każda próba otwarcia plomby kończy się jej zniszczeniem, co w jasny sposób pokazuje, że ktoś chciałby wprowadzić jakieś zmiany. Najczęściej wykorzystywane są jednak plomby zaciskowe. Ich zadaniem jest nie tylko uporządkowanie wielu towarów i przedmiotów. Chodzi także o to aby przedmioty tak ze sobą połączyć, aby nie tylko nie przeszkadzały ale także żeby zajmowały jak najmniej miejsca. Plomby metalowe idealnie sprawdza się przy przewożeniu wielkich i ciężkich materiałów, ponieważ pozwalają w znacznie lepszy i bezpieczniejszy sposób przewozić dany towar. Przy tym wszystkim nie zbędna jest plombownica. Zadaniem jej jest połączenie plomby, dzięki czemu wszystko mamy prawidłowo upięte. W zależności od tego jaką mamy plombownice możemy w niej zmienić rozstaw szczęk, możemy dzięki niej robić nadruki, co pozwoli nam na określenie daty kiedy towar został przygotowany. Jeśli posiadamy plombownice zapadkową to system w który jest ona wyposażona pozwala nam bez względu na to ile siły w to włożymy, na zrobienie bardzo dobrej jakości odbicia na plombie. Ważne jest także, że w przypadku braku pomocników można było obsługiwać plombownice za pomocą na przykład jednej ręki.Podpis

Marika


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.