W odstawce na boczny tor

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marion

Czytano: 485 razy | Kategoria: Przemysł | Ilość słów: 414 | Data: 13.06.13 | 12 komentarzyTaki to już znak naszych czasów, że pracowitość i sumienność ludzka odstawiana jest na bok i zastępuje się ją chmarą robotów które wszystko robią szybciej, lepiej, dokładniej i przede wszystkim taniej.


Wcześniej takie obrazki widzieliśmy jedynie na filmach Since-fiction i nikt nie myślał że wszystko tak szybko pojawi się w naszej rzeczywistości. Z pośród wielu urządzeń jakie się pojawiły są te typowo specjalistyczne, które są wykorzystywane w niewielkiej ilości firm i nie są tak rozprzestrzenione oraz takie które można zobaczyć niemal we wszystkich, najbardziej uniwersalne i bardzo przydatne. Maszyny pakujące bo o nich mowa weszły do firm wielkim przebojem i nic nie jest w stanie ich już zastąpić.

Urządzenia do pakowania
można podzielić w zależności od rodzajów zadań do jakich są przeznaczone. Wiadomo że rodzaj produktu, jego wielkość oraz wartość określają to w co i jak zostanie zapakowane. Każdy producent tworząc produkt luksusowy pragnie nadać mu jeszcze opakowanie które jeszcze podkreśli jego wyjątkowość. Wracając jednak do taśm produkcyjnych, towary można pakować niemal zawsze w kartony. Maszyna do pakowania która to robi, nie tylko tworzy karton w którym produkt będzie zamknięty, ale także od razu zakleja go i zabezpiecza. W zależności od tego, jaka to jest maszyna, może ona dodatkowo tworzyć nadruki z logo producenta, specyfikacja techniczną oraz data wyprodukowania. Inne z maszyn zajmują się bindowaniem, czyli zabezpieczaniem paskami przed otwarciem pudełka. Maszyna do pakowania to także automat dozujący, jego zadaniem jest dobieranie odpowiednich ilości do forem w których znajdować się maja produkty. Dobrym przykładem mogą tu być nie tylko maszyny których zadaniem jest rozlewanie napojów do butelek, ale także wkładanie odpowiedniej ilości butelek do skrzynek specjalnie pod nie przygotowanych. W wielu firmach niezbędne są także wiązarki taśm, automatyczne zgrzewarki które pozwalają na oddzielenie od siebie poszczególnych elementów zapakowanych w folie ochronne, zszywarki, drukarki natryskowe umożliwiające nie tylko drukowanie opisów na kartonach, ale także po zmianie w ustawieniach drukowanie na różnych sprzętach, datowniki do etykiet, dyspensery do taśm. Wszystko to pozwala nie tylko na przyspieszenie produkcji, ale także na zwiększenie jej dokładności, zmniejszenie kosztów i ułatwienie pracy. Choć początkowo wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów, z czasem przyczynia się do obniżenia kosztów funkcjonowania firmy. Warto zaznaczyć, że im większe zaawansowanie technologicznie, tym więcej prac można wykonać na jednym urządzeniu.

Podpis

Marion


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.