Zastosowania uszczelnień technicznych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 383 razy | Kategoria: Przemysł | Ilość słów: 284 | Data: 20.11.12 | 0 komentarzyNiemal każdy rodzaj przemysłu wymaga specjalistycznych maszyn, urządzeń czy narzędzi, które zawierają uszczelnienia techniczne. Produkcją, importem i dostarczaniem tego typu elementów eksploatacyjnych zajmują się wyspecjalizowane firmy.


Dostawcy materiałów uszczelniających zaopatrują w swoje produkty przedsiębiorstwa działające na terenie całego kraju. Ze względu na konieczność ich okresowej wymiany w związku ze zużyciem, uszczelnienia techniczne są niezwykle pożądanym artykułem w wielu branżach. Bez nich żaden sprzęt nie powinien być uruchamiany. Zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty jest bardzo duże w zróżnicowanych gałęziach przemysłowych.

Z jakich materiałów tworzone są uszczelnienia

Uszczelnienia techniczne na ogół są wykonywane z gumy, silikonu oraz rozmaitych innych tworzyw sztucznych. Przemysł górniczy, budowlany oraz rolniczy zgłasza największe zapotrzebowanie na uszczelnienia ślizgowe, które zapobiegają przedostawaniu się do maszyn rozmaitych pyłów, piasku, kopalin czy ziemi. Nawet najmniejsza nieszczelność może znacznie skrócić żywotność danej maszyny. Uszczelnienia wału, zarówno pierścieniowe, osiowe, jak i promieniowe, służą do zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi urządzeń, które generują ruch obrotowy lub skrętny. Doskonale radzą sobie z różnego rodzaju smarami, czy olejami.

Uszczelnienia techniczne o charakterze statycznym służą do szczelnego łączenia rur, złączy śrubowych, a także zabezpieczania innych powierzchni, które nie będą się ruszały. W hydraulice siłowej niezbędne są uszczelnienia tłoka oraz tłoczyska. Należy pamiętać, by każde uszczelnienie było monitorowane, ze względu na wysoką cenę maszyn, do których są stosowane, a także zdrowie i życie ludzi, którzy przy nich pracują.

Uszczelki, jak inne elementy budowy maszyn, muszą być dobrze dopasowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie wielu urządzeń. Intensywne użytkowanie maszyn powoduje dużą zużywalność uszczelnień, dlatego zapotrzebowanie na nie utrzymuje się na wysokim poziomie.
Podpis


Ocena: 4.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.