Transport i logistyka


11: Jak działa winda osobowa?
Wydawałoby się banalna kwestia. Zastanawialiście się jednak kiedyś, dlaczego właściwie jednym przyciskiem możemy sprawić że po chwili jesteśmy kilkadziesiąt metrów wyżej?

12: Transport i spedycja – gdzie zaciera się między nimi granica
Znaczna większość firm, które świadczą usługi związane z transportem zajmuje się zazwyczaj również jego organizacją, zwaną fachowo spedycją.

13: Wykorzystać tanie przesyłki kurierskie
Szybkość dostarczania przesyłki jest często kluczową sprawą po której wybieramy kuriera. Niska cena oraz szybka przesyłka to czynniki jakie najbardziej wpływają na nasz wybór. Warto współpracować z ludźmi którzy znają się na logistyce i zapewniają pewne usługi kurierskie.

14: Samochody ciężarowe w transporcie towarów
Każdy z nas wie, że w Polsce transport towarów odbywa się głównie za pośrednictwem samochodów ciężarowych. Aby ten złożony system logistyczny mógł działać potrzebna jest platforma komunikująca firmy zlecające ładunek z firmami przewozowymi.

15: Dlaczego transport i logistyka to popularny kierunek kształcenia?
Kiedyś studia były tylko dla wybranych, dziś studiować może każdy. Młodzi ludzie wiedzą, że rynek pracy jest już w niektórych obszarach przesycony i szukają kierunków, które zapewnią im dobrą przyszłość.

16: Taśmy poliestrowe w transporcie
Przy transporcie szczególnie ciężkich ładunków konieczne jest również ich odpowiednie zabezpieczenie. Nie jest to proste zadanie dlatego warto w takich sytuacjach korzystać ze specjalnych pomocy. Znajdują się wśród nich między innymi taśmy poliestrowe.

17: Planowanie transportu niskopoziomowego od A do Z
Przy planowaniu wymagających typów transportu stawiać należy na współpracę z firmami, które posiadają umiejętności, sprzęt i doświadczenie, które pomogą w sprawnym przeprowadzeniu przewozu. Nie bez znaczenia jest także kadra – zarówno logistycy, jak i kierowcy.

18: Być niemieckim tirowcem? Nein, danke
Niemcy mają problem: spedycja krajowa boryka się z brakiem kierowców ciężarówek. Jak przekonuje komentator gazety Der Spiegel, przyczyną są kiepskie warunki pracy, nadmierna kontrola i zbyt niskie płace.

19: Paczka krąży po stolicy, czyli jak rozplanować transport w Warszawie
Transport towarów i przesyłek na terenie większych miast niesie za sobą sporo komplikacji. W większości wynikają one z typowych problemów, na jakie natrafiają kierowcy dużych aglomeracji. Przeciwności są jednak po to, aby je rozwiązywać i dzięki wiedzy i doświadczeniu – wybierać najlepsze drogi do realizacji zamierzonych celi.

20: Praca w logistyce
Zawrotne tempo życia ludzi z miasta stwarza potrzeby wzmożonej komunikacji oraz wymiany towarów. W tym względzie logistyka przeżywa rozkwit i wzmożony przypływ zleceń. Firmy transportowe aby przetrwać muszą się rozwijać kupując nowe środki transportowe.


Strona 2 z 7
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.