Transport i logistyka


51: Wpływ zakazów w ruchu drogowym na branżę TSL
Na początku marca, bieżącego roku, we Wrocławiu wprowadzony został zakaz, majacy na celu odciążyć ruch uliczny. Działa on jednak na niekorzyść branży transport spedycja logistyka, zabraniając w wyznaczonych godzinach poruszać się po mieście samochodami ciężarowymi.

52: Najnowszy zakaz ruchu ciężarowego nie bez wpływu na realizację dostaw
W ostatnim czasie wraz z zakazem, który burzliwie został wprowadzony we Wrocławiu, pojawiło się tam wiele dyskusji i problemów, związanych z branżą transport spedycja logistyka. Rzecz dotyczy rozporządzania, które zabrania pojazdom ciężarowy, przekraczającym 18 ton, w określonych godzinach, wjeżdżać na teren miasta.

53: Logistyka dystrybucji w południowej Polsce
Górny Śląsk to najbardziej uprzemysłowiona część Polski. To tutaj lokowane jest mnóstwo inwestycji, z których pomysłodawcy mogą być dumni. Dzisiaj atuty tego regionu, doceniane są międzynarodowo.

54: Dystrybucja towarów na Śląsku
Centrum dystrybucyjne ma być inwestycją, która zoptymalizuje koszty logistyczne firm produkcyjnych. Aby jednak budowa ta okazała się opłacalna, należy wybrać idealne miejsce, pasujące na centrum dla Europy Wschodniej oraz Południowej.

55: Górny Śląsk optymalną lokalizacją pod centrum dystrybucyjne
W ostatnim czasie, podejmowanych jest wiele dyskusji, w ciągu których poruszana jest sprawa Górnego Śląska jako lokalizacji na centrum dystrybucyjne. Rzecz w tym, iż taka inwestycja odnosi sukces, głównie za sprawą wyboru idealnego miejsce. Wszystko wskazuje, że Górny Śląsk rzeczywiście wydaje się rozwiązaniem optymalnym.

56: Rozwój sektora TSL w województwie dolnośląskim
Rok 2011 jest rokiem niespodzianek, szczególnie dla rynku powierzchni magazynowych we Wrocławiu. Po niezbyt zachwycającym roku 2010, przyszedł czas na absolutne orzeźwienie i pobudzenie rynku. Podsumowanie pierwszego kwartału bieżącego roku wypadło zaskakująco dobrze, a prognozy na dalszą część roku również są świetne.

57: Wpływ wysokich cen paliw na usługi transportowe
Jak wysokie są ceny paliw, wszyscy widzimy. Dla przeciętnego Polaka jest to problem prywatny, dla spedytorów natomiast przedstawia on szersze pole. Dla branży TSL to kolejny problem, z którym trzeba sobie poradzić i optymalizować koszty.

58: Rosnące ceny paliw a usługi transportowo-logistyczne
Z każdym tygodniem zauważamy coraz to większe ceny paliw. Nikogo to nie zadowala, w kwestii jednak branży TSL, pozostaje to dużym zmartwieniem. Wraz z rosnącymi cenami paliwa, wszelkie usługi transportowe stają się albo mniej opłacalne, gdyż przynoszą niewielkie zyski.

59: Jak wysokie ceny paliw odbijają się na rynku TSL?
Ceny paliw z miesiąca na miesiąc nieubłaganie rosną. Zmiany nie są niezauważalne, niekiedy nawet drastyczne. Wiadomym jest, iż większe wydatki w kwestii paliwa, to nie tylko problem przeciętnego Kowalskiego, ale również spedytorów i logistyków.

60: Transport do 2050 roku
Wyobraźmy sobie jedną potężną sieć komunikacyjną na terenie całej Europy. Gdziekolwiek chcemy dojechać – przemieszczamy się jednym środkiem transportu albo na stronie internetowej bezproblemowo odnajdujemy możliwe opcje do wyboru. Czy jest na to szansa?


Strona 6 z 7
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.