Czego nie wiedziałeś o spedycji międzynarodowej?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 619 razy | Kategoria: Transport i logistyka | Ilość słów: 372 | Data: 24.05.13 | 0 komentarzyPrzewóz towarów za granice wiąże się z nie lada trudnościami. Do jego właściwej organizacji potrzeba zarówno doskonałych umiejętności organizacyjnych i zdolności logistycznych, jak i znajomości przepisów prawnych, zwłaszcza prawa wspólnotowego.


Oczywiście można spróbować zaplanować tego rodzaju transport na własną rękę lub korzystając jedynie z rad zaczerpniętych z Internetu lub od znajomych. Jeśli jednak, gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą tego rodzaju czynności mogą wiązać się z ogromnym obciążeniem, stresem, a przede wszystkim znacznym ryzykiem finansowym. Stąd warto w takim przypadku zaufać profesjonalistom i skorzystać z oferty jednej z wielu firm zajmujących się międzynarodowym transportem.

Trzeba zauważyć, iż międzynarodowa spedycja nie oznacza jedynie przemieszczania osób lub towarów pomiędzy dwoma oddalonymi od siebie miejscami. Jest to bowiem cały proces zarządzania łańcuchem dostaw. Wśród usług oferowanych przez przedsiębiorstwa się nią zajmujące należy wymienić chociażby magazynowanie, ładowanie, pakowanie a nawet sam nadzór nad tego typu czynnościami. Dlatego właśnie powierzając im ładunek można mieć pewność jego bezpiecznego dostarczenia na wskazane miejsce.

mi%C4%99dzynarodowa-spedycja.jpg

Wybierając konkretną firmę z którą zechcemy podpisać umowę warto natomiast poszukać o niej wiadomości w Internecie, zarówno tych publikowanych na oficjalnych stronach, jak i na opinii klientów zamieszczonych na specjalnych forach czy prywatnych blogach. Doskonałym źródłem informacji mogą okazać się także znajomi i koledzy z branży. Najbardziej istotne jest jednak zweryfikowanie czy dana firma posiada wymaganą prawem licencję. Transport może odbywać się drogą powietrzną, morską lub lądową.

Choć ten ostatni jest najmniej opłacalny nadal ma największe grono zwolenników. Decydując się na niego dobrze zwrócić szczególną uwagę na te firmy, które oferują szeroki wachlarz usług i posiadają własne, specjalnie przystosowane w tych celach samochody. Na rynku istnieje kilku przedsiębiorców zajmujących się transportem i spedycją oraz specjalizujących się w przewozach towarów naczepami, chłodniami czy samochodami o zabudowie kontenerowej, pod plandekami, jak również busami.

Warto skorzystać również z ogólnopolskiej bazy kierowców, która wykonuje usługi transportowe na terenie całej Polski w sposób rzetelny, zapewniający terminową dostawę i profesjonalną obsługę. Dodatkowym atutem w tym przypadku jest istnienie właściwego koordynatora zlecenia oraz zamontowanie w autach systemu GPS.
Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.