Rodzaje i specyfika wózków widłowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Eizzy

Czytano: 546 razy | Kategoria: Transport i logistyka | Ilość słów: 452 | Data: 28.08.13 | 0 komentarzyWózki widłowe od lata ułatwiają firmom rozładunek i przenoszenie ciężkich przedmiotów. Na rynku dostępnych jest kilka typów widlaków – ze względu na źródło energii wyróżnia się wózki: spalinowe, gazowe i elektryczne.


Wybór konkretnego rodzaju uzależniony jest jednak od jego przeznaczenia oraz warunków, w jakich ma być użytkowany. Każdy z nich bowiem, już w momencie projektowania, został wyposażony w niezbędne funkcjonalności do rodzaju prac, jakie będzie wykonywał.

Wózki spalinowe, wyposażone w silnik typu diesel, wykorzystywane są jedynie do prac na otwartym terenie. Mocny i efektywny napęd sprawia, iż są one bardzo odporne na obciążenia, przez co bardzo dobrze nadają do prac na placach budowy. Urządzenia te cechuje również dość niska eksploatacja, dzięki czemu mogą być używane przez bardzo długi okres czasu.

Gazowe wózki widłowe również posiadają silnik spalinowy, jednak w tym przypadku jest on zasilany poprzez LPG bądź CNG. Ten rodzaj wózków może być wykorzystywany zarówno w pracach na przestrzeniach otwartych jak i zamkniętych, z racji niskiej emisji spalin. Uznawane są za bardzo ekonomiczne, ze względu na stosunkowo niedrogą eksploatację, ale jednocześnie dużą moc.

Z kolei, wózki elektryczne wykorzystywane są najczęściej do prac wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak różnego rodzaju sklepy, magazyny czy hurtownie. Ogromną zaletą tego typu widlaków jest brak emisji jakichkolwiek spalin, przez co są wykorzystywane do przenoszenia produktów spożywczych. Cechuje je również bardzo duża precyzja manewrów, dzięki czemu są idealne do małych przestrzeni. Za ich wadę można jednak uznać większe koszty eksploatacji oraz mniejszą moc niż w przypadku gazowego wózka widłowego.

Decydując się zatem na zakup wózka widłowego należy najpierw wziąć pod uwagę, do jakich celów ma on służyć firmie oraz jaka jest specyfikacja warunków w jakich będzie użytkowany. Trzeba także zastanowić się nad kwotą jaką firma może wydać na sprzęt, gdyż ceny wózków widłowych są dosyć spore – najczęściej oscylują one w granicach 10 000 a 100 000 zł. Z tego też względu, nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu.

W przypadku braku funduszy, opłacalnym rozwiązaniem może okazać się kupno bądź wynajem używanego widlak. Na rynku istnieją profesjonalne firmy, takie jak np. Suret, które zajmują się nie tylko sprzedażą nowych wózków widłowych, ale w swojej ofercie posiadają i te używane. Co więcej, umożliwiają również ich wynajem, co jest rozwiązaniem idealnym dla nowopowstałych firm, których działalność wymaga tego rodzaju sprzętu.

Więcej informacji na ten temat typów wózków widłowych i ich przeznaczenia można znaleźć pod adresem http://www.suret.com.pl.Podpis

Suret


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.