Spedycja i transport – jak znaleźć najlepszą firmę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Jolanta Terkowska

Czytano: 636 razy | Kategoria: Transport i logistyka | Ilość słów: 393 | Data: 29.05.13 | 0 komentarzyBranża transportu, spedycji i logistyki jest aktualnie jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. Przedsiębiorcy wykorzystują ten stały wzrost zainteresowania i na rynku powstaje coraz to więcej firm transportowo-spedycyjnych, starających się ogarnąć wszelkie kwestie związane z przewozem i jego organizacją.


Czy jednak każda z nich zasługuje na uwagę i zaufanie? W gąszczu wielu przeróżnych, czasami niezwykle promocyjnych ofert łatwo o dezorientację. Nie zawsze jednak pierwsze przedsiębiorstwo wyskakujące z czołowych wyników wyszukiwarki jest tym najlepszym. Jak zatem dokonać najbardziej korzystnego wyboru, gwarantującego efektywny przepływ towarów?

Po pierwsze, czasami warto sprawdzić, czy firma jest na rynku od dłuższego czasu. Jeżeli ta informacja zostanie potwierdzona, może to oznaczać, że ma ona spore doświadczenie w wykonywaniu usług z zakresu spedycji i transportu, a stały napływ zadowolonych klientów sprawił, że zdołała utrzymać się na tym niesłychanie konkurencyjnym rynku. Dobre przedsiębiorstwo dba również o odpowiednią reklamę i oprawę własnej oferty. Możemy się zatem po nim spodziewać ciekawej i przejrzystej strony internetowej, a czasami nawet mocno rozwiniętych kampanii reklamowych, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnokrajowym.


Jeżeli pierwszy z warunków zostanie spełniony, przechodzimy do kwestii technicznych. Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem jest fakt posiadania dobrych, w miarę nowych pojazdów, które dadzą nam gwarancję sprawnego przewozu towarów, wolnego od wszelkich opóźnień, spowodowanych usterkami samochodów. Warto również przyjrzeć się bliżej kierowcom i ich uprawnieniom, a także sprawdzić, czy firma posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, pozwolenia i ubezpieczenie.

Dobrze, jeżeli zakład łączy w sobie działania obejmujące całą branżę transportu, spedycji i logistyki. Takie kompleksowe usługi będą dla nas wygodniejsze niż poszukiwanie specjalistów z każdej z tych dziedzin w różnych przedsiębiorstwach, nie mając wtedy pewności czy przepływ informacji na linii firma transportowa-logistyczna-spedycyjna będzie skuteczny i spełni swoją rolę.

Oprócz ogólnych wyznaczników potencjalnie dobrej firmy, należy również zwrócić uwagę na własne indywidualne preferencje, dotyczące ilości, gabarytów lub szczególnej kruchości przewożonych towarów, a także konieczności wykorzystania np. pojazdów niskopodłogowych. Nie każda firma posiada każdy rodzaj pojazdu, więc i w tej kwestii trzeba się rozeznać.


Konkurencja na rynku transportu, spedycji i logistyki jest być może spora, ale stosując się do powyższych rad, możemy ułatwić sobie poszukiwania i znaleźć firmę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.


Podpis

Jolanta Terkowska


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.