Transport kolejowy a rozwój branży TSL

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: zetrox

Czytano: 637 razy | Kategoria: Transport i logistyka | Ilość słów: 456 | Data: 24.03.12 | 0 komentarzyRok 2010 z pewnością nie należał do udanych dla branży TSL . Tuż po nim, wraz z początkiem bieżącego roku, nastąpił jednak pewien przełom, który zapoczątkował znaczące ożywienie na rynku, a co najważniejsze możliwości rozwoju i zysku.


Z pewnością skorzystała z takiej okazji spółka Deutsche Bahn, która jest grupą znanych i wiodących firm kolejowych oraz skupia również firmy logistyczne. Jest ona bardzo znacząco nastawiona na klienta, a także na ulepszanie świadczonych usług. Już od września na stronie internetowej DB, ma pojawiać się co miesiąc, wynik punktualności pociągów spółki. Stanowi to jeden z wielu przejawów tego, że spółce zależy na jasnym i uczciwym kontakcie z klientami.

Warto również wspomnieć o sukcesach DB bieżącego roku. Pierwsze pół roku, które ma już za sobą, okazało się jednym z najlepszych w jej karierze. Przychody wzrosły bowiem o 17,2 %, a zatem o prawie trzy miliardy Euro, dając razem sumę 18,9 miliarda Euro. Kolejną częścią wzrostu jest zakup spółki Arriva. Deutsche Bahn, nawet jak na nagłe ożywienie na rynku, prezentuje rozwój godny podziwu. Kiedy prezentowane były osiągnięcia firmy, prezes stwierdził, iż spółka znajduje się na dobrym torze, a wyniki to potwierdzają, wspomniał również, iż nadal spółka pragnie być doskonalona i wychodzić naprzeciw potrzebom klientów.

Poza ogromnymi zyskami, wzrosła również liczba pasażerów i klientów Deutsche Bahn. Już w pierwszej połowie roku 2011, liczba pasażerów wzrosła o 18,4 miliona, a zatem o 19%, co stanowi bardzo znaczny wzrost, dając razem przeszło 972 miliony pasażerów. Z takiego wyniku z pewnością Deutsche Bahn powinien być dumny. Tym bardziej, iż pasażerokilometry praktycznie się nie zmieniły i wciąż prezentują sumę około 38 miliardów. Jeśli natomiast chodzi o część autobusową, sytuacja nie kształtuje się tak rewelacyjnie. W rzeczywistości bowiem, głównie poprzez coraz mniejszą ilość dzieci w wieku szkolnym, praca w transporcie w tym sektorze zmalała o 1,2 %. Ogólna liczba pasażerów w segmencie autobusowym, nadal jest na stałym poziomie 408,5 miliona.

Jeśli chodzi o transport i logistykę, w odniesieniu do towarów, również mają się dobrze. Segment transportu kolejowego towarów nieustannie utrzymuje tendencje wzrostowe, a przewieziony ładunek wzrósł o 4,6 miliona ton, co stanowi 2,3 %. Sprzedaż pracy przewozowej również rośnie, tak samo jak i segment transportu lądowego. Wzrost dostaw spowodował, iż europejski transport lądowy prezentuje wyrazistą poprawę swojej wcześniejszej sytuacji, o której w ubiegłym roku, nie można było mówić zbyt wiele dobrego. Wzrasta także wolumen z transportu morskiego i poza transportem lotniczym, który zmalał o nieznaczne 0,6 %, wszelkie działy TSL są na rzeczywiście dobrej drodze do sukcesu. Następne miesiące roku zmian, pokażą, które spółki je wykorzystały, a które sobie nie poradziły.
Podpis

Logistyka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.