Zanim wybierzesz kuriera

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kat

Czytano: 600 razy | Kategoria: Transport i logistyka | Ilość słów: 407 | Data: 17.12.13 | 0 komentarzyCoraz częściej korzystamy z przesyłek kurierskich, bez względu na to czy przesyłamy listy i paczki firmowe czy też prywatne. Konkurencja wśród przewoźników jest duża, mamy więc możliwość wyboru. Coraz częściej pojawiają się na rynku kurierskim również brokerzy, z usług których chętnie korzystamy z wielu powodów.


Brokerzy to nic innego jak pośrednicy, którzy konsolidują oferty różnych operatorów i udostępniają je w internecie. Dzięki gwarancji dużych wolumenów mogą wynegocjować wysokie rabaty, co sprawia, że klienci za przesyłki kurierskie płacą niższe ceny. Najczęściej z usług brokerskich korzystają klienci indywidualni i niewielkie firmy.

Brokerską niszę powoli wypełnia coraz więcej firm, które weryfikuje wymagający rynek. Nie działające sprawnie lub nieuczciwe są więc szybko eliminowane, a pozostają solidne firmy, zdobywające coraz większą ilość stałych klientów. Do firm dbających z dużym powodzeniem o własną markę należy Internetowy Portal Kurierski szybkapaka.pl.

Największym atutem przesyłek przekazywanych za pośrednictwem brokerów jest niewątpliwie cena usług. Różnica w cenie między przesyłkami brokerskimi a tymi nadawanymi bezpośrednio w firmie kurierskiej jest spora. U brokera możemy zapłacić przeciętnie o połowę mniej niż u tradycyjnego przewoźnika, co jest istotne szczególnie w wypadku częstego korzystania z tych usług - wtedy współpraca z brokerami przynosi realne oszczędności.

Przesyłki za pośrednictwem brokerów szczególnie przypadają do gustu klientom, którzy mają łatwy dostęp do internetu i z niego właśnie lubią korzystać przy zawieraniu wszelkiego rodzaju transakcji. Firmy brokerskie bowiem przyjmują najczęściej zamówienia właśnie przez swoje strony internetowe. Wystarczy złożyć zamówienie na odpowiednim formularzu i opłacić przesyłkę przelewem internetowym. Wszystko szybko, sprawnie, bez konieczności kontaktowania się z pracownikami przewoźnika. Takie rozwiązanie, nie wymagające zatrudniania dodatkowych pracowników obsługujących klientów, dodatkowo obniża koszty prowadzenia działalności brokerskiej, a co za tym idzie, wpływa na atrakcyjnie niską cenę oferowaną klientowi.

Kolejny atut brokerskich usług to czasowe rabaty, cenowe promocje lub konkursy. U bezpośrednich przewoźników jest to niezwykłą rzadkością, a na ulgi cenowe mogą liczyć ewentualnie jedynie kluczowi klienci, gwarantujący stałą współpracę.

Co jeszcze różni brokera od bezpośredniej firmy kurierskiej? Usługi brokerskie nie wymagają formalności, np. podpisania umowy o współpracy i składania deklaracji dotyczącej wysyłania określonej ilości przesyłek w danym okresie. Łatwość współpracy z brokerami szczególnie ceniona jest przez klientów, którzy sporadycznie korzystają z usług kurierskich.
Podpis

www.szybkapaka.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.