Naturalne pokarmy dla rybek akwariowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 616 razy | Kategoria: Akwarystyka | Ilość słów: 354 | Data: 22.06.13 | 13 komentarzyRybki akwariowe są pasją dla wielu ludzi. Kiedy w zazwyczaj dużych, szklanych pojemnikach wypełnionych wodą spotykają się ze sobą wielobarwne, pływające zwierzęta, podoba się, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jak jednak powszechnie wiadomo, żeby rybki cieszyły nasze oko i zmysły, musimy o nie odpowiednio dbać.


 

W szczególności musimy zadbać o ich codzienne karmienie, nawet jeśli w naszym akwarium nie mamy w kolekcji wiecznie głodnego rekina czy wieloryba. Jeśli planujecie zakup kilku ładnych rybek bądź tez posiadacie je od dawna, ale wciąż niezbyt wiele wiecie o ich karmieniu, to zapoznajcie się z poniższym artykułem. Z jakimi rodzajami naturalnego pokarmu dla rybek mamy do czynienia, które bez wątpienia są dużą uciechą dla naszych małych zwierzaków?

 

Pokarmy liofilizowane

Pod tym hasłem kryją się głównie larwy owadów czy też skorupiaków. Pokarmy liofilizowane występują jednak także w postaci proszku czy też specjalnych kostek, które przykleja się do boku akwarium. Są one tworzone na bazie procesu odwadniania pokarmów. Należy przy tym zaznaczyć, że zachowują one jednocześnie wszystkie wartości odżywcze, jak również smakowe i zapachowe.

 

Pokarmy żywe

To z kolei najbardziej naturalny spośród wszystkich rodzajów pokarmów dla rybek. Co najważniejsze, doceniają je sami zainteresowani, którzy z wielką chęcią je zajadają. Do żywych pokarmów zaliczamy na przykład larwy komarów, co akurat powinno i nas wyjątkowo cieszyć, ponieważ nie ma chyba osoby, która nie poznała złowieszczej natury tychże stworzeń. Pokarmy żywe niosą jednak ze sobą pewne ryzyko, ponieważ nasze rybki akwariowe mogą się zarazić na przykład pasożytami, dlatego też warto sprawdzić, czy dany pokarm będzie dobry dla konkretnej rybki.

 

Pokarmy mrożone

Dzięki starannemu zamrażaniu i odmrażaniu zachowują one wszystkie wartości odżywcze, podobnie jak w przypadku liofilizowanych. Groźne ogniska chorobotwórcze są z nich usuwane za pomocą promieni gamma. Pokarmy mrożone to zazwyczaj dania mięsne, bardzo estetycznie zapakowane.

 

Pokarmy suszone

Suszenie z kolei najbardziej pozbawia pokarmu wartości odżywczych i także dlatego jest jednym z najmniej popularnych pokarmów dla rybek. Należy pamiętać o tym, że musimy go starannie dobrać je do wieku i gatunku naszych pływających stworzeń. Ich zaletą jest wygoda stosowania, wynikająca z szybkiego wsypania opisu do akwarium.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.