Utrzymanie akwarium w czystości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: wolfik

Czytano: 867 razy | Kategoria: Akwarystyka | Ilość słów: 417 | Data: 23.03.12 | 0 komentarzyZbiornik akwariowy może być doskonałą ozdobą mieszkania lub domu. Może nawet stanąć w centralnym punkcie salonu i z całą pewnością każdy zwróci na niego swoją uwagę.


Szczególnie pięknie prezentują się zwłaszcza akwaria wbudowane w ściany lub w filary. Zawsze robią niesamowite wrażenie na gościach, którzy maja okazję odwiedzić nasz dom lub mieszkanie. Okazuje się, że pomimo tego że akwaria są tak piękne dość często można się spotkać z opiniami, że rybki są gatunkiem zwierząt, które należą do najbardziej uciążliwych i kosztownych w utrzymaniu. Na ten temat bardzo wiele wpisów zawiera forum akwarystyczne, którego użytkownicy podkreślają, że hodowanie rybek to nie tylko ogromna przyjemność, ale także bardzo ciężka praca.           

W akwarium przede wszystkim trzeba bardzo regularnie wymieniać wodę. Wymiana wody powinna następować w miarę jej zabrudzenia, jednak nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu. Można jednak zdecydować się jedynie na częściową wymianę w akwarium. Można sobie pozwolić na wymianę jedynie 1/3 objętości wody, która zostanie wlana do danego zbiornika. Jedynie przy całkowitej wymianie wody należy czyścić całą powierzchnię akwarium, czyścić kamyczki, przesiać piasek, podcinać roślinki. Całkowita wymiana wody w akwarium jest jednak związana z koniecznością przełożenia rybek na jakiś czas do innego zbiornika. Jeżeli chce się uniknąć tej przerwy można skorzystać z bogatej oferty rożnego typu preparatów czyszczących, które neutralizują substancje szkodliwe w wodzie, takie jak m.in. metale ciężkie itp., dzięki czemu nie ma już żadnego zagrożenia dla zdrowia oraz dla życia rybek.           

akwarium.jpg

 

Zakładanie własnego akwarium z rybkami związane jest także z koniecznością poniesienia całkiem sporych wydatków na ten cel. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwają się wydatki związane z zakupem samego akwarium. Jeżeli poważnie myśli się o hodowli rybek warto jest zdecydować się na takie akwarium, które będzie miało pojemność, co najmniej 120 litrów. Wówczas będzie można sobie pozwolić na hodowlę większej liczby rybek., które będą mogły swobodnie pływać sobie w swoim nowym domu.

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził forum akwarystyczne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny jest wybór rożnego rodzaju akwariów. Różnią się one nie tylko wielkością, ale także wykonaniem, kształtem itp. Wybór może być naprawdę bardzo trudny.
Oprócz samego akwarium koniecznie trzeba się będzie także zaopatrzyć w roślinki oraz kamyczki i piasek, które wysypie się na dnie swojego akwarium.Podpis

Wolfik


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.