Czym kierować się wybierając fotografa?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: m_swat

Czytano: 450 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 389 | Data: 22.02.14 | 0 komentarzyCzy może być kłopotliwe wyszukanie dobrego fotografa? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Problem pojawia się, gdy musimy ocenić jego warsztat i przygotowaną ofertę. Jak sprawdzić czy jest faktycznie dobry? Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać fotografa, aby być zadowolonym ze swojego wyboru.


Co jest ważne przy wyborze fotografa

Cała sprawa wydaje się bardzo łatwa dla osób, które interesują się fotografią. Nie wszyscy jednak muszą się orientować w tej dziedzinie i wiedzieć jak wybrać fotografa. Nie na wszystkim w końcu każdy człowiek musi się znać. Wystarczy jednak prześledzić trochę Internet i na wszystko można znaleźć radę. Przede wszystkim poleca się obserwować rozmaite galerie zdjęć. Pozytywnym aspektem tego działania jest to, że będziesz miał wyrobioną opinię na temat tego, co konkretnie Ci się podoba. Przeglądając różne portfolia, na pewno zauważyłeś, że większość fotografów dysponuje odmiennym stylem. Tak więc korzystniej będzie abyś sprawdził, jaki Ci po prostu odpowiada. Czemu korzystniej? Zaoszczędzisz dzięki temu czas. W końcu możesz wtedy zawęzić krąg swoich poszukiwań i na przykład sporządzić listę fotografów, których prace właśnie najbardziej Ci się podobają. Zobaczysz, że będzie to bardzo pomocne. Co następnie? Przeważnie fotograf pozostawia namiar do siebie na stronie www. Niestety, nie każdy to robi, ale to już inna sprawa. Zadzwoń lub napisz do fotografa. Zobacz jak wygląda kontakt z nim. Nie każdy ma super podejście do klienta. Czasem zdarza się tak, że odpowiadają ze znacznym opóźnieniem. Odezwij się do kilku fotografów i po prostu wybierz tego, z którym lepiej będzie Ci się układać współpraca.

aparatfotograficzny.jpg

Wybierając fotografa, zwróć uwagę na cenę

Rozsądnie by było abyś określił, mniej więcej, jaką kwotę chcesz wydać. Wybierając fotografa nie sugeruj się wyłącznie niskimi cenami. Lepiej jeśli zapoznasz się z różnymi ofertami. Zarówno tymi drogimi, jak i tanimi. Porównaj cenę z portfoliem fotografa. Przekonasz się wtedy czy warto przepłacać czy też opłaca się korzystać z usług za pół darmo. Wszelkie wątpliwości powinny rozwiać pozytywne opinie o danym fotografie.  O ile na jego stronie nie znajdziesz referencji, to możesz sprawdzić na forach internetowych czy ktoś pochlebnie wypowiadał się na jego temat. Sam widzisz, odpowiedź na pytanie jak wybrać fotografa, wcale nie jest taka prosta. Przede wszystkim kieruj się rozsądkiem! Warto czytać również blogi fotograficzne czy śledzić fora. Dobrych fotografów często inni polecają.
Podpis

Michał Kowalski


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.