Kilka zasad dobrego pozowania podczas sesji zdjęciowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Michał

Czytano: 578 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 380 | Data: 21.02.14 | 0 komentarzyPrzed Tobą pierwsza sesja zdjęciowa? Na pewno odczuwasz lekki stres. W końcu nigdy wcześniej nie pozowałaś przed obiektywem. Ale nic w tym nadzwyczajnego. To normalne, gdy człowiek wykonuje coś po raz pierwszy. Ale od tego jest praktyka, prawda?


Pozowanie podczas sesji zdjęciowej – co jest najważniejsze?

Aby sesja zdjęciowa wyszła naturalnie i nie raziła sztucznością trzeba przyłożyć trochę uwagi do pozowania. Największą uwagę obiektywu skupia twarz. Dlatego powinnaś skoncentrować się przede wszystkim nad mimiką. Szczególne znaczenie ma to przy zdjęciach beauty. Są to fotografie wykonywane od pasa lub ramion w górę. Odpowiednia mimika twarzy sprawia największą trudność. Ale uwierz mi, jeśli opanujesz tą sztukę, cała reszta będzie już prosta! W jaki sposób przygotować się do zdjęć beauty? Najprostszą metodą jest po prostu pozowanie przed lustrem. Ćwicz różne emocje, ale staraj się, aby Twój wyraz twarzy był jak najbardziej naturalny. Warto przejrzeć różne zdjęcia z portfolia fotografa i zobaczyć jak pozowały inne klientki. Na pewno większość z nich nie miały bogatszego doświadczenia od Ciebie, a sama zobaczysz jak świetnie wyglądają na zdjęciach.

DSCF2542zm.jpg

Parę zasad dobrego pozowania do zdjęć

Zakwasy w mięśniach po sesji zdjęciowej? Oj jak najbardziej jest to możliwe! Nastaw się na to, że przed obiektywem trochę nagimnastykujesz się. Chyba zależy Ci na tym, aby sesja zdjęciowa była jak najefektywniejsza? Pamiętaj, zwykłe pozy wyglądają niezbyt dobrze na fotografiach. Pożądanym efektem zdjęć jest smuklejsze ciało niż na co dzień. Co w takim razie zrobić? Przede wszystkim, nie kładź za nisko dłoni na biodrach, ponieważ wydłuża to optycznie tułów. Dodatkowo opierając dłonie o talię, musisz ułożyć łokcie na boki. Nigdy nie kieruj ich w stronę aparatu, ponieważ ułożona w ten sposób ręka może wydawać się zbyt krótka. Boisz się, że masz niezbyt długie nogi i sesja zdjęciowa to obnaży? Obciągnięte stopy powinny temu zaradzić. Co jeszcze musisz wiedzieć? Staraj się zachować prostą sylwetkę przed obiektywem. Aparat trochę przerysowuje sylwetkę i jeśli będziesz się garbić, będzie to szczególnie widoczne na zdjęciach. Mam nadzieję, że teraz już wiesz trochę więcej na temat pozowania. Na pewno fotograf zadba o to, aby sesja zdjęciowa była w miłej atmosferze i dodatkowo podpowie Ci w jakich pozach wyglądach najkorzystniej.
Podpis

Michał z http://www.goodchoice.com.pl/sesja-zdjeciowa/


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.