Na co musi zwrócić uwagę początkujący fotograf ślubny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Michał

Czytano: 440 razy | Kategoria: Fotografia | Ilość słów: 543 | Data: 17.01.14 | 0 komentarzyPasjonujesz się fotografią i chciałbyś zająć się tym zawodowo? Szczególnie interesuje Cię fotografia ślubna? W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę, aby odnieść sukces. Musisz wiedzieć, że nie tyko umiejętności i doświadczenie są tutaj ważne. Fotografia ślubna to dosyć konkurencyjna branża. Jak się wypromować?


Cechy dobrego fotografa ślubnego

Zacznijmy może od tego, czym powinien charakteryzować się fotograf ślubny. Podczas ślubu i wesela wszystko zmienia się dynamicznie, a Ty musisz szybko reagować. Nie ma możliwości powtórzenia zdjęć, a nie możesz przeoczyć istotnych momentów. Dlatego skupienie i koncentracja muszą być na najwyższym poziomie. Warunki oświetleniowe bywają różne, dlatego trzeba być na wszystko przygotowanym. O tym jaki sprzęt będzie Ci potrzebny do fotografii ślubnej, nie będę już pisał. Jako pasjonat fotografii na pewno doskonale wiesz, że trochę musisz zainwestować. W tej dziedzinie koniecznie trzeba pracować na sprzęcie doskonałej jakości. Klienci wymagają, aby zdjęcia ślubne były perfekcyjnie wykonane. Chyba nie muszę wspominać o tym, że świadczenie usług o wysokiej jakości przekłada się na zadowolenie klientów, a co za tym idzie, na lepszą renomę. A to doskonała reklama dla Ciebie! Dlatego jeżeli nie czujesz się jeszcze pewnie w fotografii ślubnej, lepiej postaw na doskonalenie swoich umiejętności.

reportażślubny.jpg


Fotografia ślubna - praktyka czyni mistrza

Fotografia ślubna to specyficzny rodzaj fotografii. Potrzeba tutaj szczególnych umiejętności. Jeżeli doskonale radzisz sobie w zdjęciach studyjnych, to nie znaczy od razu, że będziesz świetnym fotografem ślubnym. W takim razie czym powinien charakteryzować się fotograf ślubny? Musisz mieć odpowiednie doświadczenie w fotografii reportażowej oraz umiejętność ukazania emocji na fotografiach. Ślub to bardzo emocjonalne i osobliwe wydarzenie. Zdjęcia ślubne muszą oddawać uczucia, które towarzyszyły Parze Młodej i bliskiej rodzinie. Dlatego zanim zdecydujesz się świadczyć usługi jako fotograf ślubny, musisz zebrać cenne doświadczenie. W tym celu możesz wziąć udział w specjalnych kursach fotografii ślubnej. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak podjęcie współpracy z cenionym fotografem ślubnym i jako praktykant towarzyszyć mu podczas wykonywania zdjęć ślubnych.

 

Postaw na reklamę

No dobrze…zebrałeś cenne doświadczenie i chcesz zacząć pracować jako fotograf ślubny. Co dalej? Masz przed sobą dwie drogi. Możesz szukać zatrudnienia w agencji fotograficznej, albo rozpocząć własną działalność. Druga opcja wydaje się nieco trudniejsza, ponieważ sam musisz zadbać o swoją reklamę, jednak chyba lepiej pracować na „własne konto”. Rynek fotografii ślubnej jest mocno konkurencyjny. Jednak odpowiednia reklama powinna zapewnić Ci „miejsce w ślubnym światku”. O czego zacząć? Nie ma co się oszukiwać, marketing wielkimi krokami wkracza do Internetu. Już teraz sieć w wielu branżach jest źródłem większości zleceń. To samo tyczy się fotografii ślubnej. Strona internetowa przyjazna dla klienta oraz odpowiednio zoptymalizowana dla wyszukiwarek to warunek konieczny. Również temat pozycjonowania strony w wyszukiwarkach nie powinien być Ci obcy. Co prawda, możesz powierzyć swoją reklamę specjalistycznym firmom. Jednakże wiąże się to z pewnymi kosztami. W przypadku fotografii ślubnej mogą to być nawet niemałe pieniądze, zwłaszcza dla osoby stawiającej pierwsze kroki w tej branży. Być może warto samemu się reklamować? Jeśli odniesiesz sukces to na pewno będzie większa satysfakcja. Wiedz jednak, że musisz starannie się do tego przygotować. Nieumiejętne pozycjonowanie strony może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zainwestuj w specjalistyczne kursy, e-booki, czytaj branżowe blogi oraz fora internetowe. Internet to kopalnia wiedzy. Powodzenia!
Podpis

Michał


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.