Czy alergicy mogą mieć koty?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 672 razy | Kategoria: Hodowle | Ilość słów: 314 | Data: 30.05.12 | 0 komentarzyWśród nas jest coraz więcej alergików, w tym mnóstwo osób, u których reakcję alergiczną wywołują koty. Zaczerwienione i pieczące oczy, łzawienie, wysypka, katar oraz wiele innych symptomów występujących wówczas, gdy przebywa się w towarzystwie kotów, jest właśnie objawem tego, że ma się do czynienia z alergią.


Jak można sobie z nią poradzić? Trzeba będzie udać się do lekarza, który będzie mógł przepisać odpowiednie leki. Czy jednak istnieje coś takiego jak kot dla osób z alergią? Czy jednak osoba mająca alergię już na zawsze będzie musiała pożegnać się z towarzystwem zwierząt? Alergie w przypadku kotów to nie sama sierść, ponieważ najbardziej uczulające są te substancje, które wydzielane są z moczem, śliną oraz te zawarte w naskórku kota. Przenikają one łatwo w związku z tym do dróg oddechowych, dając wcześniej wymienione obawy. Rozsiewa je wiatr, łatwo unoszą się one w powietrzu, dlatego też alergie „na kota” są dzisiaj bardzo często notowane. 

Alergicy kiedyś musieli w ogóle zapomnieć o kotach, ponieważ przebywanie przez nich w ich towarzystwie nigdy nie kończyło się dobrze. Dzisiaj jednak kot dla alergika jest jak najbardziej możliwy! Oczywiście, nie jest to zwykły dachowiec, ale koty rasowe. Wśród nich znajdują się między innymi takie rasy jak cornish rex, sfinks oraz kot syberyjski czy devon rex. W ich przypadku do czynienia ma się z inną sierścią lub też z jej brakiem jak u kotów sfinksów, więc kwestia przenoszenia alergenów są przez nie wyeliminowana.


Jeśli chodzi o inne rasy, to posiadają one twarde oraz dużej gęstości, nie jest ona zatem gubiona w nadmiarze, więc podatność na uczulenia przy nich jest znacznie niższa. Zatem alergicy mogą mieć jak najbardziej koty, jednak też musieliby się przygotować na większe wydatki, ponieważ kupno rasowego kota to nawet ponad dwa tysiące złotych, czasem znacznie więcej, trzeba też pamiętać o tym, aby wystrzegać się pseudohodowli. Jeśli więc masz alergię, ale jednocześnie kochasz koty, nie musisz wcale rezygnować z ich towarzystwa!


Podpis

jblog


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.