Jakie zwierzę, czyli odwieczny dylemat pies, czy kot?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 621 razy | Kategoria: Hodowle | Ilość słów: 345 | Data: 01.08.12 | 0 komentarzy



Gdy chcemy wziąć jakieś zwierzę do naszego domu bardzo często stajemy przed dylematem na jakie zwierzę się zdecydować. Jednym z odwiecznych dylematów jest wybór między psem, a kotem.


Decydując się na konkretne zwierzę musimy brać wiele czynników pod uwagę, a nie opierać się jedynie na naszych emocjach. Jeśli mieszkamy w dużym domu, najlepiej jednorodzinnym z posesją, możemy decydować się nawet na duże rasy psów. Taki pies będzie miał dużo miejsca do spędzania wolnego czasu, a my nie będziemy musieli się martwić o bezpieczeństwo osób, które mają z naszym psem do czynienia.

Gdy mieszkamy w bloku powinniśmy zdecydowanie wybierać małe zwierzęta, jak małe psy, czy koty, choćby rasy cornish rex. Jeśli wybierzemy duże zwierzę nie tylko sprawimy kłopot sobie, ale również samo zwierzę może się męczyć, gdy nie ma odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. W mieszkaniach znacznie bardziej sprawdzą się koty, także dlatego że nie musimy wychodzić z nimi regularnie na spacery. Kot jest w stanie sam znaleźć sobie zajęcie, choćby leżakując na oknie. Dodatkowo kot swoje potrzeby fizjologiczne może załatwiać w domu, jeśli tylko go tego nauczymy.

W takim przypadku może załatwiać się do kuwety nawet w naszej łazience. Wybierając zwierzę warto jest również zwrócić uwagę na rasę. Dla przykładu cornish rex jest kotem, który jest przyjacielski, aktywny i mało dominujący. W ten sposób możemy bez obaw posiadać takiego kota nawet, gdy mamy małe dzieci. Wiele osób wyrzuca zwierzę lub oddaje do schroniska właśnie w momencie, gdy pojawia się dziecko lub dzieci. Musimy brać to pod uwagę, gdy bierzemy zwierzę do domu, gdyż każdy kot cornish rex, czy pies to zwierzę jakie żyje kilka lub kilkanaście lat. Decydując się ma posiadanie takiego zwierzaka bierzemy na siebie obowiązki nie na kilka miesięcy, ale na lata. Zawsze możemy decydować się na takie zwierzęta, jak rybki, czy chomik, które zajmują znacznie mniej naszego czasu, a dodatkowo krócej żyją, co również skraca czas w jakim musimy się nimi opiekować.




Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.