Klatka dla królika

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: wolfik

Czytano: 938 razy | Kategoria: Hodowle | Ilość słów: 321 | Data: 13.10.12 | 0 komentarzyWielu miłośników hodowli królików decyduje się samodzielne wykonanie klatki. Jaka powinna być klatka dla królika? Nie jest sprawa łatwa, bowiem rodzaj klatki i jej umiejscowienie zależą od wielu czynników.


Wielkim zainteresowaniem cieszy się chów królików na wolnym powietrzu. Na taki chów decydują się zazwyczaj hodowcy, którym zależy nie tylko na dobrej jakości mięsie ale i na futerkach. Aby wykonać klatki dla królików na wolnym powietrzu musimy pamiętać o kilku zasadach. Podstawowym materiałem do budowy klatek stojących na wolnym powietrzu są deski.

Możemy zdecydować się na klatki jednokondygnacyjne jak i wielokondygnacyjne. Te pierwsze są prostsze w wykonaniu, aczkolwiek decydując się na taki rodzaj klatek, musimy dysponować większą przestrzenią, zwłaszcza jeśli zależy nam na większej hodowli. Wbrew pozorom, na klatki jednokondygnacyjne potrzebujemy więcej materiału budowlanego, bo każdą klatkę wykonujemy z osobna. Konstrukcję klatek stanowi szkielet z belek. Do szkieletu tego należy przybić podłogę, dach i ściany boczne.

Decydując się na klatki jednokondygnacyjne, podłogę możemy wykonać z ocynkowanej siatki, która musi być zgrzewana punktowo. Jej oczka muszą być maksymalnie 15x25 mm, jednakże najlepsze wymiary to 15x15mm. Można także wykonać podłogę z drewnianych lub plastikowych rusztów. Ten drewniany ruszt wykonujemy poprzez przybijanie belek co kilkanaście milimetrów. Z budową dachu związane jest wykonanie spadu, których chroni króliki przed deszczem. Nie decydujmy się na zadaszenie bez spadu gdyż króliki są bardzo czułe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli zależy nam na klatkach wielokondygnacyjnych musimy zaopatrzyć się w grubsze deski, by wykonać solidniejszą konstrukcję. Wielokondygnacyjna klatka dla królików musi posiadać podłogę szczelną ze spadem w kierunku tyłu. Jest to bardzo ważne, gdyż chroni przed przedostaniem wody z poidła lub moczu, który nie może przedostać się na niższe piętro klatki. W handlu dostępne są klatki wielokondygnacyjne, wśród których największym zainteresowaniem cieszy się klatka dla królika posiadająca 3-4 kondygnacje.
Podpis

Wolfik


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.