Decoupage - jeszcze hobby, czy już biznes?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 432 razy | Kategoria: Inne | Ilość słów: 332 | Data: 08.06.14 | 0 komentarzyDecoupage to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych technik zdobienia przedmiotów polegająca na przyklejaniu wybranego przez nas wzoru na odpowiednio spreparowaną powierzchnię.


Jej korzenie sięgają blisko tysiąca lat wstecz i należy szukać ich na wschodzie Syberii, gdzie sposób ten był wykorzystywany do zdobienia grobów bliskich, dziś jednak decoupage opanował cały świat ciesząc się ogromnym uznaniem tak w oczach odbiorców, jak i wykonawców.
Grono osób zajmujących się tą techniką zdobienia jest dość liczne, choć trudno utrzymywać, że decoupage staje się masowym hobby. Nie jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że mówimy o technice, która wymaga od nas niemałego zaangażowania. Decoupage przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy możemy poświęcić mu sporo czasu, nie brakuje zaś osób, które, nieco żartobliwie, utożsamiają tę technikę ze sposobem na walkę z własnymi słabościami, niewiele innych czynności tak skutecznie uczy bowiem cierpliwości, staranności i opanowania.
A jednak o technice decoupage coraz częściej mówi się już nie tylko jako o sposobie na przyjemne zagospodarowanie czasu wolego. Czy podoba się to nam, czy nie, wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest to także pomysł na biznes. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest zresztą twierdząca, choć oczywiście mamy do czynienia z pomysłem, który nie każdy jest w stanie wcielić w życie.

Bez względu na to, jakie są nasze oczekiwania nie zmienimy tego, że na samym początku decoupage musi być naszym hobby. Pierwsze przedmioty zdobione z wykorzystaniem możliwości tej techniki z pewnością nie zachwycą potencjalnych nabywców, a jeśli nie znajdziemy w sobie radości czerpanej z tej pracy, nie będziemy także w stanie wyeliminować niedoskonałości. Zapotrzebowanie na ręcznie zdobione talerze, kubki, wazony i puszki jest bardzo duże, zarobić można jednak przede wszystkim na propozycjach wykonanych z duża starannością. Jeśli owoce naszej pracy nie spełniają tego wymogu, nie możemy mówić o decoupage jako o pomyśle na biznes.


Podpis

Jeśli nie masz czasu na decoupage, wiele upominków w tym stylu znajdziesz pod tym adresem: http://www.decobazaar.com/tagi.php?tag=decoupage


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.