Dlaczego warto mieć bluzę z kapturem?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 820 razy | Kategoria: Inne | Ilość słów: 344 | Data: 03.02.15 | 0 komentarzyBluza z kapturem to jeden z elementów, który powinny znaleźć się w każdej szafie. Dlaczego warto mieć bluzę z kapturem w swojej szafie i kiedy może nam się ona przydać?


Bluza z kapturem jest bardzo wygodna – nie krępuje ruchów, jest ciepła i nie krępuje ruchów. Poza tym kojarzy się ze sportem i młodzieńczym luzem i ma szerokie zastosowanie. Bluzę z kapturem możemy z powodzeniem nosić zamiast parasola – dzięki temu, nie zaskoczy nas żaden deszcz czy śnieg. Bluzę możemy nosić zarówno podczas porannego biegania, jak i na spacerze z psem czy podczas spotkania ze znajomymi. Wiele osób wygląda a niej młodo i świeżo, a do tego, często pozwala ona zamaskować drobne niedoskonałości figury.

 

Bluza pozwala też chronić nasza głowę przed przeziębieniem. Jeśli w ciągu dnia zerwie się wiatr czy zacznie padać deszcz – bluza ochroni naszą głowę i uszy, chroniąc nas przed skutkami przewiania i chłodem. Latem pozwoli nam zakryć twarz przed nadmiernym słońcem i przed komarami. Bluza świetnie nadaje się do noszenia, szczególnie w okresach przejściowych, kiedy pogoda bywa kapryśna i często się zmienia. Ale świetnie sprawdzi się też w czasie chłodniejszych dni – wówczas możemy na nią nałożyć np. skórzaną kurtkę (taki trik, stosowany przez panów, może optycznie poprawić i sprawi, że będą oni wyglądać na bardziej muskularnych.

 

Ponadto bluza z kapturem może kojarzyć się z młodzieżowym buntem i stylem, zwłaszcza, że często jest stosowana przez rozmaite subkultury. Tak na przykład członkowie braci metalowców, chętnie noszą tego typu bluzę, tyle, że posiada ona szpiczaste zakończenie. W przypadku subkultury hip-hopowej, zazwyczaj ma ona zaokrąglone wykończenie. Poza tym bluza kojarzy się ze zdrowym, sportowym trybem życia, gdyż nosił ją choćby słynny botater filmy Rocky. Cóż, trudno się dziwić, że wybrał on tak wygodny i uniwersalny strój. Poza tym bluza miewa też dość negatywne konotacje, w niektórych krajach była nawet zakazana, gdyż kojarzyła się z gangsterami i trudną, skora do przestępstw młodzieżą. Więcej ciekawostek znajdziesz tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.