Moje twórcze hobby

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 571 razy | Kategoria: Inne | Ilość słów: 334 | Data: 30.08.13 | 0 komentarzyDecoupage to rozwiązanie dla ludzi, którzy pragną kreatywnie zapełnić swój wolny czas, jednocześnie chcąc zobaczyć efekty swojej pracy. Poza tym jest to idealna forma relaksu, dzięki której rozwijamy swoje umiejętności rękodzielnicze, a także pobudzamy wyobraźnię, która niekiedy stara się nas ograniczać w wielu dziedzinach.


Osoby zajmujące się tą metodą pozbywają się przede wszystkim problemu związanego z kupowaniem prezentów dla bliskich im osób. Sami wiemy, że przecież nic tak nie cieszy i wywołuje najszczerszy uśmiech na twarzy, jak własnoręcznie wykonany podarunek. Obdarowany także doceni ten czas, który był włożony w otrzymany przez niego prezent, tym bardziej, że będzie to coś zdecydowanie oryginalniejszego niż kolejny flakonik perfum, następne szlachetne wino, czy następny przedmiot, z którego nie będzie wcale korzystał. Istnieje coraz więcej książek z poradami dla początkujących artystów decoupage, jednak to Internet jest kopalnią, w której nie brakuje pomysłów i rad, jak np. filmiki dzięki którym widzimy po krok po kroku etapy stosowania decoupage.   

Od jakiegoś czas szał na tę technikę nie ustaje,  powstają blogi i fora o tej tematyce, videoblogi czy też cykl gazet o tej tematyce. Twórcy dzielą się zdjęciami swoich dzieł, cennymi wskazówkami i uwagami. Ponadto na aukcjach internetowych znajdziemy naprawdę bogaty wybór podstawowych produktów takich jak klej, serwetki, drewniane pudełka, specjalne materiały. Przede wszystkim to we własnym domu warto znaleźć przedmiot, któremu pragniemy nadać nowy wygląd, szkatułka po babci, stare kuchenne krzesła, szafeczka w łazience, czy doniczka na tarasie. Dzięki metodzie decoupage można ozdobić zwykłe wiklinowe koszyki, świece, szafki, stoliki. Najbardziej przyciągające i niezwykłe  jest to, że można stworzyć "to coś" z wybranym przez siebie wzorem, nienarzuconym przez producenta. Dzięki wielości serwetek, z których wycina się potrzebne fragmenty dekoracji, artystyczne wykonanie będzie zawsze w stu procentach oryginalne. Jeśli hobby jakim jest odrestaurowania przedmiotów metodą decoupage zacznie będzie sprawiać radość i  satysfakcję, to można wykorzystać to jako źródło zarobku na potrzebne elementy zdobnicze.  Wystarczy zacząć od sprzedaży na aukcjach internetowych, a kto wie jak hobby przerodzi się w coś większego.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.