Prawidłowe żywienie kota

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Mirrios

Czytano: 494 razy | Kategoria: Inne | Ilość słów: 391 | Data: 19.09.13 | 0 komentarzyWłaściwe żywienie kota ma wpływ na jego kondycję fizyczną. Niedobór istotnych dla jego organizmu składników może skutkować dolegliwościami i chorobami. Nie jest łatwo samodzielnie przygotować zbilansowaną dietę, dostosowaną do wieku i stanu fizycznego kota, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku karmami.


Zarówno karma dla kotów dorosłych, jak i karma dla kociąt zawiera ważne dla  zdrowia składniki. Jednak w pierwszym przypadku nacisk położono na utrzymanie dobrej kondycji, natomiast w drugim na dostarczenie elementów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Stosując karmy, zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu, ponieważ dostarcza ona niezbędnych informacji o tym, dla jakiego kota przeznaczony jest dany pokarm.

Biorąc pod uwagę wiek kota, karmy są bardzo zróżnicowane. Przygotowana dla kociąt karma Animoda Baby Pate ma na celu przede wszystkim przyzwyczajenie małego kota do nowych warunków żywieniowych. Małe koty, które przyjmują pokarmy płynne, zwykle mają dużą trudność z przejściem na pokarmy stałe. Ze względu na miękką i mocno kremową konsystencję, karma pomaga przygotować kociaka na zmianę rodzaju pokarmu. Paszteciki Animonda składają się z mięsa różnego rodzaju, ryb i składników mineralnych, przy czym zawierają tak istotne dla młodych organizmów tłuszcze, białka i błonnik. Jest podawana kotom już od czwartego tygodnia, w momencie, kiedy następuje zmiana sposobu ich żywienia.

Karmą typową dla kotów starszych jest Royal Canin Indoor, gdzie nacisk położono na dostarczenie zwierzęciu składników energetycznych, które jednocześnie pozwalają na zachowanie prawidłowej wagi. Koty starsze są bowiem mniej aktywne i rzadko wychodzą z domu, dlatego właśnie ich dieta nie może być równa tej,  która przygotowana jest dla kociąt. W takich karmach są składniki wzmacniające cały organizm kota, ale przede wszystkim kości i stawy, które w dużej mierze warunkują dobrą kondycję i sprawność.
Wiele kotów narażonych jest na różnego rodzaju alergie, a koty rasowe często uchodzą za bardzo wrażliwe.

Dla nich również przygotowywane są specjalne karmy, wśród których znajduje się produkt Hills Sensitive Stomach. Jest to karma sucha i wysoce zbilansowana, której zaletą są wyjątkowe walory smakowe. Jej podstawą są składniki wysoce przyswajalne o niezbędnych wartościach odżywczych dostarczających potrzebnej energii.

Wraz z odpowiednią dietą powinien być przygotowany plan żywienia, w którym ujęte by były kolejne posiłki z uwzględnieniem wielkości poszczególnych porcji.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.