Gdzie można znaleźć dobre galerie sztuki?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 844 razy | Kategoria: Kolekcjonerstwo | Ilość słów: 331 | Data: 24.09.12 | 0 komentarzyKoneserów sztuki w naszym kraju znaleźć możemy coraz więcej. A to dlatego, że w ostatnich latach nastąpiła spora popularyzacja sztuk wizualnych takich, jak malarstwo, rzeźba, czy też grafika – także komputerowa.


I to z tego względu, znacznie większym powodzeniem cieszą się na przykład galerie sztuki, a więc miejsca, w których można poznać najnowsze dzieła lokalnych i nie tylko artystów i, ewentualnie, kupić coś dla siebie. Aby jednak mieć szansę, odwiedzając taką galerię, na obcowanie z kulturą wyższą i ze sztuką na wysokim poziomie, trzeba dobrze poszukać. Nie każda wszak galeria sztuki jest miejscem wybitnym i wartym odwiedzenia, a wiele z nich sprzedaje rzeczy niewarte uwagi. Gdzie więc znaleźć dobre galerie sztuki, by mieć pewność, że to, co kupujemy, czy też nawet oglądamy ma realną wartość estetyczną? Oto kilka porad w tym zakresie, które ułatwią znalezienie dobrych miejsc.
    Przede wszystkim, dobrych galerii sztuki poszukiwać warto w pobliżu akademii sztuk pięknych, bądź też innych ośrodków twórczych. W takiej przestrzeni, gdzie dużo się dzieje i gdzie powstają ciekawe dzieła artystyczne, nieodzowna jest galeria, która to byłaby w stanie te elementy bez większych problemów sprzedawać.

I rzeczywiście, w okolicach krakowskiej, katowickiej, wrocławskiej, czy warszawskiej ASP znaleźć możemy wiele przykładów dobrych galerii sztuki współczesnej, gdzie znajdziemy ciekawe obrazy, rzeźby, czy też inne przykłady sztuki wizualnej. I z całą pewnością warto się im przyjrzeć bliżej, a nawet kupić, ponieważ wielu twierdzi, że właśnie na dziełach młodych artystów, którzy dobrze rokują w przyszłości będzie można sporo zarobić, gdy wartość ich dzieł wzrośnie. Jeśli więc pojawiają się takie właśnie oczekiwania, to z całą pewnością warto im sprostać i spróbować zakosztować tego, co do zaoferowania mają dobre galerie sztuki. Będzie to bez wątpienia niesamowita wędrówka, która przyciągnie uwagę każdego z nas. A sztuka wysoka zawsze przynosi duże korzyści tym, którzy decydują się korzystać z jej zasobów.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.