Aby urodziny nie zamieniły się w stypę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 668 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 414 | Data: 22.05.12 | 0 komentarzyImpreza urodzinowa zdarza się tylko raz w roku więc musi być dobra. Wiadomo, że najlepsze są imprezy spontaniczne, ale z drugiej strony – najlepszy spontan, to ten zaplanowany, dlatego każde przyjęcie urodzinowe musi być solidnie zorganizowane.


Jeśli wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, ryzyko, że przyjęcie okaże się klapą zmniejsza się do bardzo niskiego poziomu. Im więcej zaproszonych gości, tym zaplanowanie i wdrożenie planu w życie będzie trudniejsze. Najlepiej zacząć już miesiąc wcześniej – wtedy można poinformować znajomych o konkretnym terminie. W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zajęci i mają napięte grafiki, więc jeśli chcemy, aby zjawili się wszyscy, to musimy „wcisnąć się” w ich plany odpowiednio wcześnie. Szczególnie jeśli chcemy wyprawić przyjęcie w restauracji lub klubie, gdzie próżno szukać rezerwacji na ostatnią chwilę. Warto wybrać takie miejsce, gdzie wszyscy goście będą czuli się swobodnie. Może to być trudne, bo jedni wolą stylowe restauracje a inni kluby z muzyką rozrywkową.

Bardzo ważny dla dobra każdej imprezy jest alkohol. Nawet jeśli zapraszamy znajomych do klubu, bo trzeba zadbać o odpowiednią dawkę trunku. Można wcześniej uzgodnić z barmanem, że otwiera się rachunek i goście sami zamawiają alkohol według własnego uznania. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo każdy może zamówić to, co najbardziej lubi. Przeważnie mężczyźni zamawiają wódkę, natomiast kobiety preferują słodki i orzeźwiające drinki: malibu, daiquiri, pina colada itd. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że rachunek może być bardzo wysoki, a zaskoczenie na końcu imprezy może popsuć wspomnienia. Aby mieć większą kontrole nad wydatkami trzeba zastosować inny zabieg – kupić określoną liczbę alkoholu i poprosić barmana o donoszenie na stolik całych butelek wódki w pojemniku z lodem.

Należy zadbać o to, żeby goście dobrze się czuli od początku trwania imprezy. Dlatego na zaproszeniu warto dopisać jakiego rodzaju to będzie przyjęcie, aby każdy mógł dostosować stój do okazji. Trzeba także bardzo uważać przy doborze gości, bo czasem zdarza się tak, że nie wszyscy nasi znajomi sympatyzują ze sobą. Jeśli musimy zapraszać ich na jedną imprezę, to koniecznie trzeba dyskretnie posadzić ich przy stole w taki sposób, aby nie siedzieli obok siebie. W przeciwnym wypadku, impreza może zamienić się w pogrzebiny lub zwykłą pyskówkę. Aby zapobiec opóźnieniom, warto wytłumaczyć wcześniej gościom jak dojechać do miejsca spotkania. Jeśli impreza ma być mocno zakrapiana, należy znaleźć alternatywne do samochodu środki transportu – komunikację miejsca, podmiejską, kolej lub taxi.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.